Aranżujemy ogród na przestrzeń wypoczynkową

Aranżujemy ogród na przestrzeń wypoczynkową

347 views
0

Czy nasz ogród może stać się naszą strefą wypoczynkową? Zdecydowanie tak – coraz więcej osób widzi potencjał tkwiący w przydomowej przestrzeni zielonej. Wystarczy kilka elementów, aby zwykły ogród zmienić w miejsce wyjątkowe. Jakie meble i dodatki wybrać, aby bez względu na porę dnia cieszyć się komfortem i wypoczynkiem na świeżym powietrzu?

Piękne meble wprost od producenta

Idealne meble ogrodowe powinny prezentować się nienagannie, odznaczać się ciekawym designem i trwałymi materiałami. Taki zestaw ogrodowy znajdziemy przede wszystkim u jednego z topowych producentów. Wśród rekomendowanych i najchętniej wybieranych wymienia się komplety technorattanowe, które odznaczają się pięknym wyglądem, jak i wysoką odpornością na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach – oznacza to, że tworzywo to jest zabezpieczone przed pojawianiem się ognisk rdzy. Lekkie aluminium wpływa też na finalną wagę mebla – podnoszenie foteli czy krzeseł technorattanowych nie sprawi nam żadnego problemu.

Wierzch mebli technorattanowych pokryty jest syntetyczną plecionką, która doskonale imituje naturalny rotang. Taki materiał jest odporny na wnikanie kurzu, wilgoci, silne promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania nie traci on swojego pięknego koloru.

Jak chronić meble ogrodowe?

Aby zachować piękny wygląd naszych mebli ogrodowych na jak najdłużej konieczne jest ich zabezpieczenie w okresie jesieni i zimy. Pomocne okażą się pokrowce ogrodowe z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych. Pokrowce pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza oraz zapobiegają kondensacji wilgoci na powierzchni mebli, co hamuje rozwój pleśni.