Czarno-białe układanki wnętrzarskie

Czarno-białe układanki wnętrzarskie

50 views
0

Współczesna estetyka bardzo lubi kontrasty. Trochę przypomina to założenia sztuki barokowej rozkochanej w dysonansach i przeciwieństwach, choć oczywiście ma zupełnie inne realizacje. Kontrast w swojej elementarnej postaci to kolor. Czerń i biel to para barw kontrastujących. W nowoczesnych stylizacjach wnętrzarskich bardzo chętnie wykorzystujemy urodę czarno-białych zestawień. Zarówno w skali detalu jak i w odniesieniu do danego zakamarka czy też całego pomieszczenia. Takie zestawienia pojawiają się we wszystkich wnętrzach: w salonie, w kuchni, w przedpokoju, w sypialni.

Moda na czarno-białą terakotę

Bardzo ładnie czarno-białe układanki prezentują się w formie terakoty, która ma w sobie pierwiastek retro i odsyła wizualnie do stylu art déco. Kontrast czerni i bieli sprawdza się jako wyznaczenie granic figur geometrycznych, które tak bardzo ceniła sztuka XX wieku i których urodę doceniamy także dzisiaj. Klasyczna szachownica przeżywa obecnie swój renesans. Pojawia się najczęściej w kuchni lub w łazience, ale także wiele osób decyduje się na terakotę jako motyw ozdobny w salonie.

Moda na czarno-białe meble

Geometryczne i kontrastowe są także nowoczesne meble pokojowe oraz segmenty kuchenne, które projektuje się w odniesieniu do najbardziej znaczących kierunków artystycznych minionego wieku, jak minimalizm, konstruktywizm, abstrakcjonizm. Zestawienie czerni i bieli, pewna redukcja koloru i formy, to przecież temat malarski rozwiązywany na wiele sposobów w  wielu dziełach plastycznych. Doczekał się on także swojego spełnienia w codzienności, w przedmiotach codziennego użytku. Jak meble, które znajdziemy na  gama-sklep.com.pl.

Moda na czarno-biały design

Designerskie meblościanki oraz awangardowe meble kuchenne bardzo często prezentują się jako układanki czarnych i białych elementów. Niekiedy też dominuje jeden kolor, a ten kontrastowy pojawia się na zasadzie akcentu.