Czy dom drewniany spełni Twoje oczekiwania?

Czy dom drewniany spełni Twoje oczekiwania?

51 views
0

Planując budowę własnego domu mamy dzisiaj znacznie więcej możliwości niż jeszcze 15-20 lat temu. Przede wszystkim nie jesteśmy skazani na budowanie murowanego domu. Obecnie na polskim rynku znajdziemy firmy oferujące tworzenie domów w stylu skandynawskim, które budowane są znacznie szybciej i o wiele niższym kosztem. Czy sprawdzą się one w naszych warunkach?

Domy drewniane całoroczne

Decydując się na budowę całorocznego domku drewnianego powinniśmy wiedzieć, że jego podstawowym budulcem jest oczywiście drewno (wcześniej odpowiednio selekcjonowane i suszone). Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Wybranie takich materiałów sprawia, że budowa może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie roku, a pogoda nie powinna być dla nas problemem. Domy drewniane tworzone są w krótkim czasie – szacuje się, że jest to okres od 4 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być one dodane w stanie surowym czy deweloperskim. Koszt budowy takiego domu jest znacznie niższy w porównaniu do domu murowanego – szacuje się, że nawet o 35%! Popularność tego rodzaju domów może jedynie skutkować długimi terminami oczekiwania na wolny termin u wykonawcy. To jednak dalej znacznie krótszy czas niż stawianie domu murowanego.

Jaki projekt wybrać?

Ilość projektów domów drewnianych jest praktycznie nieograniczona. Nie ma znaczenia, jakie wymiary ma nasza działka. W przypadku domków norweskich na wąską działkę wybór jest dość szeroki – możemy wybierać wśród domów parterowych, domów z poddaszem do aranżacji, domów z podjazdami czy garażami. Wiele osób zastanawia się, jak domy tego typu są ocieplane. Warto wiedzieć, że producenci oferują kilkadziesiąt tworzyw, które zadbają o nasz komfort cieplny i ochronę wnętrza domu przed niską temperaturą.