Domy opieki – kiedy warto i dlaczego?

Domy opieki – kiedy warto i dlaczego?

1 views
0

Kiedy słyszymy hasło domy opieki to najczęściej mówimy – nie, nigdy nie skorzystam z ich usług. Czas jednak mija, nikt nie młodnieje i czasem ze zdumieniem odkrywamy, że niestety stan naszych seniorów się zaczyna pogarszać. Pojawiają się problemy z pamięcią, kojarzeniem, splątanie, dezorientacja. Idziemy do lekarza i.

Diagnoza – Alzheimer

I niestety czasem pada słowo Alzheimer. Boimy się go, ponieważ jest to postępująca choroba neurodegeneracyjna mózgu. Leczenie Alzheimera niestety powoduje jedynie spowolnienie postępowania choroby. Możemy dzisiaj stosować leki, terapie, ćwiczenia, które przyniosą poprawę i których nie można zaniechać, lecz stan zdrowia bliskich nam seniorów będzie się pogarszał.

Początkowo objawy są dość niewielkie. Najczęściej nasz senior zapomina po prostu niektórych słów, wypadają mu z pamięci daty, spotkania. To są drobne rzeczy. Z czasem jednak choroba postępuje i pojawia się coraz większe splątanie, problemy z pamięcią, dekoncentracja. W końcu osoba starsza nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

Domy opieki – konieczność czy lepszy wybór?

Cóż wtedy możemy zrobić? Nie każdy z nas może pozwolić sobie pół etatu albo zatrudnienie pomocy. Podobnie należy zauważyć, że nasza opieka, choć na pewno będzie wspaniała, niekoniecznie będzie profesjonalna. Warto jednak pomyśleć o domu opieki. Przede wszystkim to miejsce wygląda inaczej niż dawniej.

Budynek na pewno jest świetnie zaadoptowany do osób starszych. Posiada wszelkie poręcze, podłogi antypoślizgowe i wszystkie meble czy akcesoria, które pomagają starszym osobom w poruszaniu się. Ponadto pracują tam osoby o odpowiednich kwalifikacjach i charakterze -pielęgniarki i opiekunowie. Oprócz tego są zajęcia specjalne dla seniorów, w tym takie, które można uznać za leczenie Alzheimera.

Leczenie i rehabilitacja w domu opieki

W domach opieki przede wszystkim na pewno jest stosowane odpowiednie leczenie Alzheimera. Pod telefonem zawsze jest lekarz, który może zainterweniować w każdej sytuacji. Oczywiście standardowa opieka lekarska jest również zapewniona.

Oprócz tego organizowane są specjalne zajęcia ruchowe i umysłowe. Udowodniono już, że świetnie wpływają one nie tylko na samopoczucie seniorów, lecz także na opóźnienie postępów choroby. Prowadzone są one przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy dokładnie wiedzą, jakie zajęcia będą najlepsze. Pamiętajmy jednakże, żeby oczywiście odwiedzać naszych seniorów – kontakt z rodziną jest także bardzo ważny!

Domy opieki http://www.kasmin.pl/ pozwalają zatem zapewnić seniorom godziwą opiekę i jednocześnie kontakt z rodziną i rozrywkę!

Your email address will not be published. Required fields are marked *