Domy z drewna w polskiej przestrzeni architektonicznej

1 views
0

Wybudowanie domu to dzisiaj znacznie prostsza rzecz niż jeszcze 20-30 lat temu. Buduje się dzisiaj inaczej – szybciej, skuteczniej, chociaż pewnie także drożej. Bez względu jednak na cenę Polacy coraz chętniej realizują swoje marzenia dotyczące własnego domu. Czy możliwe jest jego wybudowanie w niższej cenie? Tak!

Domy drewniane – ile kosztują, jak długo trwa ich budowa, czy zapewnią nam komfort?

O domach drewnianych jest w Polce głośno od kilku lat – rośnie liczba firm oferujących ich wznoszenie. Faktem jest, że taki dom to nie lada gratka dla Polaków – są nie tylko tańsze, ale i też ich budowa trwa znacznie krócej niż kiedyś. Szacuje się, że sama budowa może zamknąć się w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od samego projektu, wybranych materiałów, rodzaju konstrukcji, terminów ekip budowlanych. W przypadku topowych firm takich jak mawit.com.pl budowanie domu drewnianego trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim.

Projekty domów drewnianych również zaproponują nam wykonawcy – zazwyczaj firmy dysponują kilkudziesięcioma propozycjami domów jednorodzinnych, których metraż użytkowy rozpoczyna się od 60-70 metrów kwadratowych. W takiej kubaturze znajdziemy zarówno domy parterowe z poddaszem do aranżacji, jak i domy piętrowe. Projektanci zadbali o to, aby wewnątrz takich budowli nie zabrakło naturalnego światła – pomieszczenia są przestronne i doskonale oświetlone. Na parterach umiejscawia się jadalnie, kuchnie oraz salony z WC, na piętrze czy poddaszu są sypialnie i łazienka.

Czy wybudowanie domu drewnianego obciąży naszą kieszeń?

Budowa domu to olbrzymia inwestycja finansowa – zdecydowana większość inwestorów prywatnych zmuszona jest na zaciągnięcie sporego kredytu na budowę i wyposażenie. W przypadku domów drewnianych szacuje się, że są one o ok. 35% tańsze niż analogiczne domy murowane

Your email address will not be published. Required fields are marked *