Halogeny sufitowe

Halogeny sufitowe

31 views
0

Halogeny sufitowe świetnie sprawdzają się zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i domowych. Halogeny ze względu na swój niewielki gabaryt można dowolnie formować we wzory. Klient ma do wyboru różne oprawy (np. ruchome lub stałe).

Halogeny led sufitowe – czy warto?

Halogeny dzięki swojemu kształtowi, estetycznemu wykończeniu i wykorzystaniu wysokiej jakości tworzyw, świetnie sprawdzą się w salonach, kuchniach, sypialniach, garderobach, jak również we wszelkich obiektach administracyjnych, biurowych. Halogeny sufitowe led dobrze wyglądają w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach. Surowość wnętrz przełamana zostanie jasnym światłem. Warto dodać, że wykorzystanie oświetlenia LED powoduje zmniejszenie zużycia energii elektrycznej aż do 80%, jeśli idzie o porównanie z innymi, zwykłymi źródłami światła. Oczka sufitowe nie kumulują dodatkowego ciepła czy promieniowana nadfioletowego. Ich kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj działają pod niskim napięciem.

Zastosowanie oczek sufitowych

Halogeny LED początkowo swoje zastosowanie znalazły w łazienkach i montowane były nad lustrem, aby uzyskać odpowiedni poziom natężenia światła w małej przestrzeni. Do tej pory zresztą to dość popularne miejsce ich zawieszania. Wykazują się dużą opornością na wilgoć, więc to idealne dla nich miejsce. Poza tym często wykorzystuje się je do podświetlania obrazów czy różnych instalacji. Znajdziemy je także na sufitach kuchni połączonych z jadalnią czy salonem, gdzie linia halogenów niejako oddziela te dwie części domu.

Oprawy halogenowe

Oprawy halogenów mogą być ruchome lub stałe. Jeśli zależy nam na możliwości nakierowywania strumienia światła w różne strony, powinniśmy wybrać oprawy ruchome. Jeśli jednak nie zależy nam na takiej dodatkowej funkcji, równie dobrze sprawdzą się oprawy stałe. Oba rodzaje wykonywane są ze stali lub odlewów aluminium. Istnieją również oprawy stropowe i wpuszczane. Ważny jest także kolor opraw. Powinien on, naturalnie, pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Może być podobny do koloru sufitu lub właśnie – w celu wywołania kontrastu – odróżnić się od niego. Wszystko zależy od koncepcji wnętrza i tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Wizualnie ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie halogenów led sufitowych wpuszczanych – są funkcjonalne, bardzo ładnie się prezentują, nie wymagają przesadnej pielęgnacji.