Jak wybrać okno balkonowe?

Jak wybrać okno balkonowe?

291 views
0

Okno balkonowe lub tarasowe to najważniejsza stolarka okienna, której wybór trzeba przemyśleć. Pod uwagę musimy wziąć chociażby sposób jego otwierania oraz wymiary na jakie możemy sobie pozwolić w naszych domach i mieszkaniach.

Jak otwieramy okno balkonowe?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę ze sposobu otwierania takiego okna. Na rynku znaleźć można okno balkonowe rozwierne otwierające się do wnętrza pomieszczenia. Mogą one mieć dwa skrzydła lub też jedno. Na rynku dostępne są również okna uchylno – przesuwne. Dużą popularnością cieszą się one wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Ich sposób otwierania polega na przesunięciu skrzydła ruchomego wzdłuż skrzydła stałego. Obydwa skrzydła znajdują się na stałej ościeżnicy zamontowanej w podłodze. Wszystkie okna powinny przede wszystkim znaleźć się w solidnej obudowie.

Wymiary takich okien

Okna balkonowe uchylno – przesuwne mogą mieć naprawdę bardzo duże rozmiary, dzięki czemu do środka pomieszczeń będzie wpadać bardzo duża ilość światła dziennego. Przy czym jednak trzeba uważać na to, że im większe okno tym większa możliwość utraty ciepła, w szczególności w okresach zimowych. Warto więc zwrócić uwagę na okno balkonowe, ale o bardzo niskim wskaźniku przenikania ciepła. Zwykłe okna balkonowe rozwierne są o wiele mniejsze niż ich uchylne odpowiedniki w domach jednorodzinnych. Jednak są to modele, które świetnie będą sprawdzać się w blokach, gdzie również będą wpuszczać do domu bardzo dużą ilość naturalnego światła każdego dnia.