Jazda konna – to ma sens

Jazda konna – to ma sens

6 views
0

Rozproszenie, zagubienie i stres – te odczucia budują naszą codzienność i niestety także wnętrza. Czy można w jakiś sposób zapobiec utracie psychicznej równowagi, skoro współczesna rzeczywistość temu nie sprzyja? Najwyższa pora powrócić do starych i sprawdzonych form aktywności. Nie tylko telewizor, laptop i kanapa. Ale – ruch, przyroda, fizyczny wysiłek i psychiczny wypoczynek. Jazda konna to najlepsze lekarstwo na dolegliwości współczesności.

Sensowny wypoczynek

Trochę przyzwyczailiśmy się do złudnej wygody. Odpoczynek to albo siedzenie przed telewizorem, albo zabawa do białego rana, po której przez kolejny dzień dochodzi się do siebie. Taki wyniszczający tryb życia to prawdziwe przekleństwo.

Tymczasem nadchodzi pora, żeby zrobić coś dla siebie. W pobliskiej stadninie, gdzie pod okiem trenera opanujemy podstawy jazdy konnej. Potem w trasie, gdzie wreszcie poczujemy, że naprawdę odpoczywamy, a nie tylko udajemy. Nie ma nic wspanialszego od samotnej przejażdżki, która zapewnia nam kontakt z naturą, emocjonalne oczyszczenie, uwolnienie i dogłębny relaks.

Sensowne początki

Ważne jest także samo przygotowanie się do jazdy konnej, które ułatwi zaufany sklep jeździecki. Taki, w którym znajdziemy wszystko dla jeźdźca, odzież sportową, ale też wszelkie akcesoria i sprzęt do jazdy konnej, jak: czaprak dla konia, siodło, uwiązy, derki, owijki, strzemiona, ochraniacze, popręgi, etc.

Sensownie spędzony czas

Po opanowaniu trudnej sztuki jeździeckiej przekonamy się, że jazda konna to najlepsza forma relaksu. Zresztą nie tylko treningi czy przejażdżki mogą sprawiać przyjemność. Liczy się samo przebywanie w świecie stadniny, gdzie czas zdaje się płynąć nieco inaczej, wolniej, spokojniej. Gdzie mamy szansę oderwać się od wymagań codzienności choć na moment.