Jesień blisko ogrodu

Jesień blisko ogrodu

135 views
0

Nadchodząca jesień nie musi być powodem, dla którego rezygnujemy z chwil spędzanych na naszych tarasach. Obecnie wysokie temperatury pozwalają nam cieszyć się piękną pogodą, również we wrześniu. Dlaczego z nich nie skorzystać? Aby zapewnić sobie komfort podczas jesiennych popołudni na tarasie warto zdecydować się na postawienie tarasoli. Co warto o nich wiedzieć?

 

Czy tarasola daje schronienie przed słońcem?

Tarasole stają się w Polsce coraz popularniejsze – wszystko za sprawą ich interesującego wyglądu oraz niewygórowanych cen. Dodatkowo nie musimy się również martwić pozwoleniami na budowę – nie są one konieczne w przypadku stawiania tarasoli.

Tarasole oparte są na aluminiowych konstrukcjach, tworzących ażurową strukturę dla baldachimu. Profile aluminiowe zostały zabezpieczone przed działaniem wilgoci, przez co przez długie lata nie będziemy musieli martwić się ryzykiem pojawienia się rdzy. Istotny jest także fakt, że aby zadaszyć cały taras nie trzeba wielu podpór, przez co całość nabiera optycznej lekkości.

Baldachimy w przypadku tarasoli są rozkładane automatycznie – do ich obsługi wystarczy niewielki, dedykowany pilot, który obsługuje użytkownik. Sam baldachim wykonany z jest z mocnego, poliestrowego tworzywa wzmocnionego warstwą poliuretanu. Oznacza to, że tkanina jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie wody. O detalach technicznych przeczytamy na stronie tarasola.pl.

 

Dodatki, które uprzyjemnią chwile na tarasie

Tarasole wyposażone w dodatkowe elementy pozwolą nam cieszyć się bliskością zieleni również jesienią. Wystarczy wykorzystać panele boczne – przezroczyste elementy, pozwalające na skuteczną ochronę przed chłodniejszymi podmuchami wiatru. Drugi interesujący dodatek to promienniki ciepła, które pozwolą na zwiększenie komfortu cieplnego.

Your email address will not be published. Required fields are marked *