Jesienne fotografie

Jesienne fotografie

2 views
0

Najpełniejsza pora roku, czyli jesień, wiążę się z wieloma zjawiskami, których piękno powinniśmy nauczyć się doceniać. Kolory samej natury pojawiają się po prostu przed naszymi oczami, na niebie, na drzewach i pod stopami. Kiedy przechodzimy przez park zasypany kolorowymi liśćmi, wśród których gubią się kasztany i żołędzie. Czy to nie piękne? Odsłaniające się same przed nami kompozycje. Zapierające dech w piersiach.

Warto się zatrzymać

Jesienny czas wydaje się najlepszy do tego, żeby wreszcie odrobinę zwolnić – żeby uwolnić emocje, żeby się wyciszyć i uspokoić. Latem żyje się intensywnie. W pełni słońca. Deszczowe, krótsze dni natomiast sprawiają, że życie toczy się trochę wolniej. Jakby za magiczną zasłoną. Może warto tam zajrzeć? Zatrzymać się i docenić urodę drobnostki. Pobyć poetycko wśród tego, co proste i dobre – co warto sfotografować, tworząc jesienny fotoalbum.

Fotografia i jesienny czas

Zrobienie zdjęcia cudom jesieni wymaga wyciszenia. Wyrwania się choć na moment z osaczającej codzienności spraw i problemów. Kiedy pochylamy się nad zagubionym wśród traw barwnym muchomorem, żeby go sfotografować, to wyciszamy się  na moment. Jesienny czas okazuje się dla nas zbawienny. Robienie zdjęć pięknym pejzażom lub zachwycającemu mikrokosmosowi – to doskonała terapia. Jej efekty zaś wspaniale przechowa fotoksiążka jesienna.

Poczujmy się niczym dzieci jesienią

Najczęściej to my zachęcamy dzieci do naśladowania dorosłych. A może czasami warto zrobić też coś tak, jak robią to dzieci? Przecież one uwielbiają dary jesieni. Kasztanowe i żołędziowe ludziki, bukiety i wyklejanki z kolorowych liści, skakanie w kałużach. Dziecięce przyjemności i fascynacje jesienne warto powtarzać w dorosłości, także na zdjęciach, żeby odzyskać utraconą lekkość bytu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *