Kuchnia połączona z salonem – wygodna czy niepraktyczna?

Kuchnia połączona z salonem – wygodna czy niepraktyczna?

60 views
0

Nowocześni architekci coraz częściej rezygnują ze sztywnych podziałów na rzecz otwartej, nieskrępowanej przestrzeni. Mocnym trendem w architekturze jest łączenie w jedną całość kuchni i salonu. Jakie zalety ma modne rozwiązanie?

Dla kogo?

Kuchnie otwarte na salon sprawdzają się zarówno w niewielkich, jak i dużych mieszkaniach. Taki układ dodaje mieszkaniu przestronności, dzięki czemu mieszkanie „zyskuje” kilka metrów kwadratowych. Wspólna przestrzeń sprzyja również integracji – nie musisz opuszczać domowników lub gości, aby przygotować obiad czy kawę. Ponadto, brak granic między pokojami jest szczególnie cenne dla rodziców małych dzieci – niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz mieć na oku bawiące się maluchy.

Stoły i krzesła kuchenne – towarzyskie serce domu

Najprostszym i najbardziej efektownym sposobem na wydzielenie w mieszkaniu dwóch stref jest postawienie między kuchnią a salonem wyspy kuchennej. Wyspa powinna pełnić funkcję blatu, aby jak najbardziej przypominać zwyczajny mebel i zlewać się z wystrojem salonu. Ustawiony na wyspie sprzęt AGD albo płyta grzewcza z okapem będą zbyt mocno zakłócać kompozycję. Alternatywą dla wyspy jest ustawienie w sercu pokoju zestawu jadalnianego. Stoły i krzesła kuchenne dobrych marek prezentują się wyjątkowo elegancko, a jednocześnie są niezwykle praktyczne. Na stronie  gama-sklep.com znajdziesz nowoczesne komplety, które harmonijnie będą komponować się z meblami salonowymi, tworząc spójną całość.

Rozwiązanie pośrednie

Jeśli marzysz o pięknej i nowoczesnej aranżacji ale obawiasz się, że otwarta kompozycja może nie zdać egzaminu, możesz pójść na mały kompromis. Bez problemu oddzielisz dwie strefy, jeśli zamontujesz w mieszkaniu drzwi przesuwne. Na co dzień drzwi mogą być schowane w ścianie, a kiedy będziesz chciał ukryć przed wzrokiem gości mały kuchenny chaos – po prostu zakryjesz część kuchenną przesuwnym panelem.