Meble do ogrodu – awangardowo czy klasycznie?

Meble do ogrodu – awangardowo czy klasycznie?

5 views
0

Tworząc ogrodowe stylizacje, wyrażamy siebie i swój własny styl. Jeśli cenimy klimaty retro, twórcze nawiązania do przeszłości, tej bliżej i tej zupełnie odległej jak barok czy starożytność – postawimy na klasyczne aranżacje z elementami nowoczesności. Jeśli zaś pociąga nas sztuka współczesna – to wybierzemy przestrzeń wystylizowaną w kierunku awangardowym czy wręczy futurystycznym.

Ogród w klasycznym stylu

Klasyka może mieć różne oblicze, ale na pewno na tarasie czy na patio, wyrażą ją stylowe meble ogrodowe. Na przykład w wersji technorattanowej. Eleganckie fotele, nawiązujące do secesyjnych projektów, okrągłe stoliki niczym wyjęte z paryskiej kawiarni, wytworna kanapa z technorattanu lub przepiękna sofa dwuosobowa. Ogród tak umeblowany przypominać będzie dawne ogrody w stylu angielskim lub francuskim. Wszystko zależy od tego, jakie nadamy mu ramy. Czy zdecydujemy się na geometrię i symetrię, czy na wolność i dowolność twórczej natury.

Ogród w awangardowym stylu

Meble technorattanowe z powodzeniem można ustawić na nowocześnie pomyślanym tarasie (na przykład wykonanym z deski kompozytowej). Wszystko zależy od konkretnego modelu. W awangardowym ogrodzie, gdzie minimalizm zostaje dopełniony ogrodowymi konceptami, na przykład w postaci intrygujących instalacji artystycznych – sprawdzą się zestawy oparte na prostocie brył.

W nowoczesnym ogrodzie rewelacyjnie wyglądać będą poszczególne meble i całe zestawy z aluminium. Współczesna sztuka i estetyka lubi kontrastowe zestawienia. Stąd takie meble na tle roślinności zaprezentują się oryginalnie i awangardowo. Aluminium i hartowane szkło to idealne zestawienie do ogrodu, w którym podkreśla się kontrasty. Do przestrzeni, gdzie wielkie przeszklenia sąsiadują z gładkimi taflami wody i prostokątami trawników.