Meble do ogrodu… Jakie wybrać?

Meble do ogrodu… Jakie wybrać?

139 views
0

Wybór idealnych mebli ogrodowych nie jest prosty. Meble, które staną na tarasie czy w altanie, powinny z jednej strony dodawać przestrzeni uroku oraz zapewniać nam najwyższy komfort, a z drugiej – dzielnie znosić wszelkie kaprysy pogody. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę? Sprawdź!

Przede wszystkim: jakość

Meble ogrodowe nieustannie muszą mierzyć się z czynnikami, które osłabiają ich strukturę i negatywnie wpływają na ich wygląd. Jeśli nie chcesz, aby najświeższy nabytek stracił swoją nieskazitelną formę już po pierwszym załamaniu pogody, wybierz meble wykonane z materiałów o podwyższonym stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Wśród wielu dostępnych na rynku wariantów największą popularnością cieszą się modele wyplatane z technorattanu – syntetycznego odpowiednika rattanu pozyskiwanego z azjatyckich palm. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, technorattan jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, skrajne temperatury. Co więcej, syntetyczna plecionka nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych.

Design współgrający z Twoim ogrodem

Meble ogrodowe powinny być spójną częścią aranżacji i stanowić jej ozdobę. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym (na przykład w sklepie internetowym oltre.pl) znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy mebli o zróżnicowanych fasonach. Wśród proponowanych modeli nie brakuje zarówno eleganckich, klasycznych kompletów składających się z okrągłego stołu i foteli, jak i designerskich, nowoczesnych kompletów wypoczynkowych. Technorattan dostępny jest w wielu barwach, co jeszcze bardziej zwiększa pole do aranżacyjnych popisów.