Najpopularniejsze style smartwatchy – który dla Ciebie?

Najpopularniejsze style smartwatchy – który dla Ciebie?

35 views
0

Decydując się na zakup smartwatcha stajemy przed nie lada wyzwaniem – rynek jest dosłownie zalany produktami z tej kategorii, oferującej zbliżoną funkcjonalność. Główne różnice sprowadzają się zasadniczo do ceny, producenta i stylu, w jakim został wykonany. Omówmy trzy najpopularniejsze rodzaje – smartwatche do pływania, eleganckie modele klasyczne i opaski sportowe.

Smartwatche do pływania

Jest to ostatnio najszybciej rosnący segment smart-zegarków. Oprócz podstawowych funkcjonalności, jak informowanie o powiadomieniach, czy monitorowanie naszego zdrowia, wyposażone są również w dodatkowe funkcjie, niezastąpione podczas pływania czy nurkowania. I tak mogą nam powiedzieć, na jaką głębokość się zanurzamy, jak szybko płyniemy czy ile przepłyneliśmy na ostatnim treningu.

Ich obsługa w wodzie możliwa jest dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek, niwelujących możliwość dostania się wody do wnętrza smartwatcha. Dzięki obsłudze przez dotyk nie ma konieczności używania przycisków, które potencjalnie mogłyby być przyczyną przecieku.

Eleganckie smartwatche klasyczne

W odróżnieniu od smartwatchy do pływania nie zapewniają zbyt wielu sportowych funkcji. Nie taki jest też ich cel. Świetnie jednak wyglądają pod rękawem eleganckiego garnituru, a niektórych z nich nie sposób nie pomylić z klasycznymi zegarkami.

Producenci unikają stosowania krzykliwych kolorów, raczej skupiając się na stonowanych barwach. Zazwyczaj spotykane modele są albo okrągłe, nawiązując do zegarków mechanicznych, albo kwadratowe z zaoblonymi rogami. Elegancja gwarantowana!

Opaski sportowe

Zdecydowanie najbardziej budżetowa opcja. Dzięki przystępnym cenom jest również szeroko wybierana, również przez osoby nieposiadające do tej pory żadnych smart-zegarków. Co prawda nie są tak eleganckie, jak modele klasyczne, ani nie oferują tyle funkcji, co smartwatche do pływania, ale mimo to pozwalają na komunikację ze smartfonem informując o powiadomieniach i sprawdzając się jako trener osobisty.

Najpopularniejsze modele kosztują niewiele ponad 50 złotych i pozwalają na ocenę, czy smartwatch to coś dla nas, czy raczej będzie „zbierał kurz” na domowej półce. Nie zbyt wygórowana cena, zanim się poważniej zainwestuje w smart urządzenia ubieralne.

Markowe smartwatche do pływania znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Your email address will not be published. Required fields are marked *