Nowa kuchnia – urządź ją z głową!

Nowa kuchnia – urządź ją z głową!

6 views
0

Zaaranżowanie nowej kuchni to wielkie wyzwanie dla każdego. Poszukiwania złotego środka między estetyką a funkcjonalnością komplikują się jeszcze bardziej, kiedy nasze plany i marzenia są trzymane w ryzach przez ograniczenia przestrzenne. Jakie meble do kuchni wybrać, aby wnętrze było praktyczne, a meble nie niszczały pod wpływem kontaktu z wilgocią i wysokimi temperaturami? Sprawdź!

Kuchnie modułowe

Dla większości właścicieli niedużych lub nieustawnych kuchni urządzenie wnętrza wiązało się z koniecznością zamówienia projektu zabudowy wykonywanej na specjalne zamówienie. Niestety, zaprojektowanie i realizacja projektu wiązała się z wydłużaniem się remontu oraz koniecznością zainwestowania w kuchnię niemałej kwoty. Producenci znaleźli ciekawą alternatywę dla mebli na zamówienie – kuchnie modułowe! Najlepsi producenci mebli proponują rozbudowane zestawy składające się z licznych szafek dolnych i górnych, półek, szuflad, regałów i koszy cargo o zróżnicowanej wielkości i formie, dzięki czemu możesz zagospodarować każdą przestrzeń.

Trwałe materiały

Szafki i blaty kuchenne mają nieustanny kontakt z czynnikami, które mogą naruszyć ich strukturę. Rozgrzany tłuszcz, tłuste zabrudzenia, wysokie temperatury, ostre narzędzia i para wodna mogą spowodować, że niskiej jakości meble będą się rozwarstwiać, pękać lub pokryją się nieestetycznymi plamami i zarysowaniami. Aby uniknąć takiej ewentualności, wybierz kuchnie zbudowane z trwałych materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. W dobrych sklepach meblowych znajdziesz szeroki wybór mebli wykonanych z solidnych płyt MDF pokrywanych laminatami. Wysokiej jakości powłoki o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu odporne są na czynniki zewnętrzne. W ich powierzchnię nie wsiąka woda ani zanieczyszczenia, dzięki czemu fronty nie tylko zachowują piękny wygląd na długie lata, ale dodatkowo łatwo utrzymać je w nieskazitelnej czystości.