Pojemniki Euro gwarantują bezpieczny transport

Pojemniki Euro gwarantują bezpieczny transport

5 views
0

Rozwój handlu internetowego oraz działalność sklepów sieciowych to główne przyczyny tego, że współcześnie coraz więcej dóbr transportowanych jest na duże odległości. O ile sam sposób transportu nie jest problemem, gdyż dostępne są drogi lądowe, morskie i powietrzne, o tyle bardzo istotne jest, aby towar nie uległ w trakcie transportu uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, stosuje się liczne znormalizowane akcesoria, które pasują do wszystkich środków transportu, miejsc przechowywania towarów i nadają się do każdego rodzaju towarów. Jednym z takich udogodnień jest system Euro. Składają się na niego jednak nie tylko znormalizowane palety, ale również różnego rodzaju pojemniki. Są one łatwo dostępne, a ich zalety powodują, że są powszechnie stosowane.

Europojemniki dla bezpieczeństwa przewożonych towarów

Szybkość, z jaką można przewozić towary nawet z jednego końca świata na drugi nie stanowi dziś większej przeszkody. Jednakże w transporcie łatwo jest o uszkodzenie fizyczne towaru. W przypadku produktów spożywczych w grę wchodzi też ich zepsucie. Aby temu zapobiec, stosuje się różne rodzaje pojemników. Do najpopularniejszych należą pojemniki Euro. Ich główną zaletą i oczywiście przyczyną zastosowania w transporcie są znormalizowane wymiary. Położone obok siebie idealnie pasują wymiarami zewnętrznymi do palet Euro. Dzięki temu towar nie ulega przypadkowemu przemieszczeniu i nie dochodzi do strat spowodowanych jego zniszczeniem, jak również uszkodzeniem samych pojemników czy środków transportu. Pojemniki w rozmiarze Euro są również łatwiejsze do przenoszenia i składowania.

Pojemniki Euro dla różnych branż

Różne branże produkcyjne czy usługowe potrzebują różnych rozwiązań w zakresie sposobów transportu. I pod tym względem pojemniki w rozmiarze Euro są tak pomyślane, aby spełniać oczekiwania. Dostępne są one w różnych wersjach. Najprostsze to standardowe europojemniki odkryte – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/euro-containers/. W razie potrzeby można zastosować pojemniki z przykrywkami, aby uchronić towar przed wpływem czynników zewnętrznych. Do przewożenia towarów o wysokiej wartości, do których nie powinny mieć dostępu osoby postronne, stosuje się pojemniki Euro zamykane na zamki.

W zdecydowanej większości, materiałem wykorzystywanym do produkcji pojemników Euro są tworzywa sztuczne będące najbardziej uniwersalnym materiałem nadającym się do tego celu. Asortyment europojemników jest tak szeroki, że każda branża jest w stanie dobrać optymalne pod względem wielkości i funkcjonalności. Na polskim rynku wybór pojemników Euro jest bardzo szeroki, a wiele z nich produkowanych jest właśnie w naszym kraju.

Your email address will not be published. Required fields are marked *