Pokój do uspokojenia

Pokój do uspokojenia

8 views
0

Nie ukrywajmy tego – nasze życie to ciągłe nerwy. Nieustająca bieganina za czymś i dokądś, czasami już nie wiadomo dokąd. Szarpanina w codzienności pełnej obowiązków i kłopotów. Bezustannie realizowany grafik, co do minuty, co do sekundy. Ciągle ktoś czegoś od nas chce, a my mamy wrażenie, że nigdy do końca nie spełniamy tych wygórowanych oczekiwań stawianych przez świat. Coś okropnego. Trzeba zwolnić. Trzeba się wyciszyć. Uspokoić trochę w doskonałej przestrzeni.

Ale jak to zrobić?

Jak znaleźć miejsce wyciszenia i uspokojenia, jeśli nie możemy wyjechać ani znaleźć się w zaczarowanej krainie spokoju? Jeśli nie znajdujemy takiej przestrzeni wokół siebie, to warto ją stworzyć. Niech nasz dom stanie się takim azylem. Gdy mieszkanie dzielimy z rodziną, to podarujmy sobie chociaż pokój tylko dla siebie. Urządźmy go tak, żeby odnaleźć tam upragniony spokój.

Umeblujmy to miejsce zgodnie ze swoimi potrzebami: kanapy narożne, głębokie fotele, sofa z panelem audio, stoliki rtv, komfortowe łóżko, duże biurko. Dopasujmy meble i sprzęty do tego, co lubimy robić i co nas uspokaja.

Meble sprzyjające wyciszeniu

Osobom, które uspokaja pisanie bloga czy pamiętnika, przyda się biurko czy konsola, ustawiona w zaciszu sypialni. Tym, którzy zapominają o całym świecie podczas lektury, przyda się komfortowy fotel, szczególnie w wersji bujanej (na przykład wykonany z rattanu).

Oryginalnym meblem sprzyjającym wyciszeniu jest też fotel wiszący, który często pojawia się w ogrodach, ale doskonale także zaprezentuje się w każdym wnętrzu. W dodatku zapewni przyjemność kołysania się niczym na huśtawce. Bujanie elementarnie związane z ludzką potrzebą spokoju i bliskości.

Świetnym pomysłem na aranżację pokoju do wyciszenia będzie też fototapeta imitująca na przykład fragment lasu czy morza – obrazy, które pomogą przenieść się w wyobraźni na łono natury.