Śladami ojca Mateusza czyli jak znaleźć nocleg w Sandomierzu

Śladami ojca Mateusza czyli jak znaleźć nocleg w Sandomierzu

7 views
0

Niezwykła popularność, z jaką spotykają się bohaterowie telewizyjnego serialu, sprawia, że każdego roku tysiące turystów zmierzają do Sandomierza, aby odwiedzić to do niedawna zapomniane miasto. Część turystów wybiera się tutaj ze względu na zabytki, większość jednak decyduje się na tani pensjonat wybierając możliwość zwiedzenia Sandomierza śladami serialowego detektywa.

Wycieczki śladami ojca Mateusza


Choć sam Sandomierz jest niewielkim miastem, to miejscowe atrakcje sprawiają, że bardzo często są poszukiwane hotele w Sandomierzu. Możliwość mieszkania w centrum miasta to coś więcej niż tylko wypoczynek w atrakcyjnym miejscu. W końcu centrum Sandomierza kojarzy się z bohaterami telewizyjnego serialu, którzy w poszukiwaniu kolejnych przestępców pokonują wąskie uliczki, wpadają na kawę do kawiarni z klimatem czy też wybierają się na spacer po sandomierskiej starówce. Nocleg w Sandomierzu może być sam w sobie dużą atrakcją. Możliwość wypoczynku w niezwykle atrakcyjnym miejscu daje np. hotel w zamku w Baranowie, który od samego Sandomierza dzieli kilkanaście kilometrów. Wybierając tani pensjonat w Sandomierzu warto również zwrócić uwagę na jego lokalizację – większość miejscowych atrakcji zlokalizowana jest w centrum miasta.

Nie tylko serial


Hotele w Sandomierzu takie jak http://grillsolo.pl/ w sezonie wiosennym i letnim, gdy kręcone są kolejne odcinki popularnego serialu o księdzu – detektywie, mogą być zajęte przez ekipę serialu. Z myślą o turystach, którzy pragną odwiedzić miasto ze względu na jego historyczne walory, dostępne są również kwatery prywatne i pensjonaty, zapewniające tani nocleg w Sandomierzu. Duży wpływ na zainteresowanie miastem miała bez wątpienia także literatura. To właśnie w Sandomierzu akcję jednej ze swoich powieści umiejscowił Zygmunt Miłoszewski, który dość wiernie przedstawił miasto oraz miejscowe atrakcje turystyczne. Wśród nich na zainteresowanie zasługuje nie tylko miejscowy zamek, który jest obecnie siedzibą muzeum okręgowego, ale również unikatowa możliwość zwiedzania miasta z perspektywy jego piwnic i lochów. Podziemna Trasa Turystyczna mierzy około 500 metrów i pierwotnie była zaplanowane jako miejsce do magazynowania różnych produktów. Choć same podziemia dla części turystów nie stanowią większej atrakcji, o tyle ich nocne zwiedzanie nieustannie przyciąga kolejnych chętnych, którzy pragną w ten sposób zapoznać się z miejscową legendą o odważnej kobiecie, jaką była Halina Krępianka.