Studiuj psychologię! Oferty uczelni w Krakowie i Wrocławiu z kierunkiem Psychologia

1 views
0

Myślisz o studiach psychologicznych? Konieczne zajrzyj na naszą stronę internetową http://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/  i zobacz, co uczelnie mają Ci to zaoferowania! A tymczasem zapraszamy na krótką prezentację wybranych uczelni wyższych.
Powiedz ludziom, że studiujesz psychologię, a prawdopodobnie otrzymasz odpowiedź: „Więc analizujesz ludzi?” Opierając się na stereotypie i powszechnym pomieszaniu psychologów i psychiatrów ta teza nie jest zbyt daleka od prawdy. Studia psychologii dotyczą badania ludzi – ich zachowań, myśli, działań, interakcji i reakcji. Masz predyspozycje? Świetnie! W takim razie pozwól, że pomożemy Ci ułatwić wybór właściwej uczelni dla siebie.

 

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Instytut Psychologii oferuje jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia  trybie zaocznym i dziennym. Nauka na kierunku polega na eksplorowaniu ludzkiego umysłu i weryfikowaniu wiedzy o nim. UJ kładzie nacisk na stawianie hipotez, robienie badań i eksperymentów. Do wyboru dostaniesz jedną z 8 różnych specjalizacji, w tym psychologia kliniczna, psychologia organizacji i reklamy, psychologia sądowa czy psychologia dziecka. Koło Naukowe Studentów Psychologii może być idealnym miejscem do rozwijania swoich pasji związanych ze studiowaniem psychologii.

 

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Psychologię na DSW możesz studiować na studiach jednolitych magisterskich lub II-stopniowych (licencjat i magister). Studia ukierunkują Cię i przygotują do pracy w placówkach zależnych od wybranej przez Ciebie specjalizacji. Twoją wiedzą bazową będą procesy i mechanizmy rządzące zjawiskami psychicznymi i behawioralnymi człowieka. Jako psycholog nabędziesz zdolności do sprawnego wysłuchiwania i obserwowania otoczenia, nawiązywania kontaktów oraz okazywania empatii. DSW oferuje następujące specjalności: psychologia sądowa, psychologia w zdrowiu i chorobie, psychologia w biznesie, psychologia kliniczna i zdrowia, psychologia zarządzania i biznesu, psychologia społeczno-wychowawcza oraz psychologia zarządzania w organizacji.  Więcej o Dolnośląskiej Szkole Wyższej i o innych uczelniach dowiesz się na naszej stronie – http://www.uczelnie.pl/miasto/wroclaw/.

 

Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie

WSE oferuje tylko I-stopniowy kurs na kierunku Psychologia, lecz uczelnia wyróżnia się spośród innych. Głównymi jej atutami są: program studiów oparty na praktycznym systemie nauczania pod opieką ekspertów z różnych dziedzin – zarządzanie ludźmi, rozwój osobisty, walka ze stresem, psychologia organizacji. Zajęcia w większości prowadzone są przez psychologów praktykujących, którzy znacznie lepiej zapoznają studentów z zagadnieniami związanymi z psychologią niż teoretycy. Studia w Wyższej Szkole Europejskiej to idealne miejsce dla osób, których pasją jest specyfika behawioru człowieka i którzy są zainteresowani odgrywaniem aktywnej roli na rzecz pomocy i rozwoju indywidualnym jednostkom oraz całym organizacjom. Do wybrania przez studentów są dwie specjalizacje: psychologia menedżerska oraz psychologia rozwoju i coachingu.

Życzymy miłej nauki i bezproblemowego wspinania się po szczeblach swojej wspaniałej kariery!

Your email address will not be published. Required fields are marked *