Wybierając meble do pokoju chłopca

1 views
0

Pokój nastolatka rządzi się swoimi prawami i jego zaprojektowanie musi brać pod uwagę nie tylko dekoracyjny charakter mebli, ale też ich niezwykłą funkcjonalność.

Czas na naukę

Przy projektowaniu przestrzeni dla młodego chłopca, nie jesteśmy w stanie uciec od wzięcia pod uwagę konieczności zajęcia części pokoju na potrzebę nauki dziecka. Zanim zaczniemy wybieranie mebli do pokoju naszego dziecka, warto rozważyć możliwość zakupu pełnego zestawu. Jego niewątpliwą zaletą jest wygoda i pewność, że został on zaprojektowany, uwzględniając wszelkie potrzeby młodego chłopca. Taką gwarancje dają choćby meble Wójcik. Sygnowane przez tę firmę zestawy są w pełni funkcjonalne, a jednocześnie bardzo estetyczne i charakteryzują się jakością wykonania. Jeśli jednak planujemy pokój umeblować samodzielnie, to musimy pamiętać przede wszystkim o biurku do nauki. Musi być ono na tyle duże, aby pomieścić wszelkie przybory szkolne, a także ekran komputera. Powinno też pozwalać swobodnie oprzeć się dziecku i bez przeszkód wyprostować nogi.

Łóżko i miejsce do zabawy

Wybierając łóżko, warto rozważyć połączenie tego z biurkiem. To rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla młodszych dzieci i pozwala nam oszczędzić dużą część powierzchni, która byłaby zajęta, jeśli meble te znajdowałyby się osobno. Łóżko musi być nie tylko wygodne, ale też trwałe. Nastolatki często spędzają na nim większą część dnia. Potrafią też po nim skakać i przewracać się. Konstrukcja łóżka musi być zatem tak zaprojektowana, aby brać pod uwagę niestandardowe obciążenia, wynikające z zabaw dziecka. W pokoju musi też znajdować się szafa, która będzie podzielona na przestrzeń, w której przechowywać będziemy ubrania i tą, w której znajda się wszystkie zabawki. Nie zadbanie o ten szczegół naraża nas, na nieustanne potykanie się o przedmioty, którymi dziecko aktualnie będzie się bawić. Niech nie zwiedzie nas wiek chłopca. Bez względu na to, czy ma 6 lat i bawi się klockami, czy też kilkanaście, to będzie miał on skłonność do rozrzucania swoich rzeczy. Zapobiec temu możemy jedynie, kupując funkcjonalną i pojemną szafę.

Your email address will not be published. Required fields are marked *