Z miłości do ogrodów

Z miłości do ogrodów

58 views
0

Miłość pobudza do tworzenia wielkich rzeczy. Najlepszym tego przykładem jest sztuka. Wybitne wiersze, powieści, obrazy, utwory muzyczne bardzo często inspirowane były miłosnym uczuciem. Także słynne i widowiskowe ogrody tworzono z miłością i z miłości. Tak powstały ogrodowe dzieła jak ogrody w Książu, jak Arkadia w Nieborowie, jak ogrody Wersalu czy renesansowy ogród w Villandry. W takich miejscach można się zakochać. Takie miejsca można pokochać od pierwszego spojrzenia. Mają bowiem w sobie magnetyczną moc.

Ogrodowe czary-mary, czyli czarujące aranżacje

Nie tylko wielkie i słynne ogrody, zaprojektowane z rozmachem, mogą czarować. Nawet najzwyklejszy kawałek przydomowej przestrzeni (także ten niewielki) można trochę zaczarować. W bardzo prost sposób. Umieszczając tam stylowe meble, jak te ze strony oltre.pl, które wprowadzą do ogrodu salonową elegancję w nowoczesnym wydaniu. Efektowne meble z technorattanu wyznaczą centrum czarujące aranżacji, którą dalej pokierujemy w ulubionym przez nas stylu. Może będzie to estetyka śródziemnomorska? Albo stylizacja retro?

Swoboda i woda, czyli motywy wodne w ogrodzie

W pięknym ogrodzie cudownie wyglądają wszelkie motywy wodne. Podkreślające swobodę natury i jej ponadczasowe piękno. Naturalistyczne wodospady, awangardowe kaskady, urokliwe źródełka, romantyczne strużki czy stawy pełne roślinności. Te motywy pojawiają się w ogrodach aranżowanych z miłością i fantazją.

Sztuka ogrodu i sztuka w ogrodzie

Ogród tworzony z pasją i miłością to przestrzeń, w której pojawia się cząsteczka art. W postaci rzeźb ogrodowych, których nie brakowało także w tradycyjnych ogrodach. W tych nowoczesnych coraz częściej prezentuje się sztukę ludową oraz awangardową. W dzisiejszych ogrodach znajdziemy więc nostalgiczne rzeźby drewniane wykonane przez ludowych twórców. Ale też intrygujące mobile, rzeźby organiczne, przykłady recycling art czy interpretacyjnej land art.

Your email address will not be published. Required fields are marked *