Zadaszony taras przy domu

Zadaszony taras przy domu

256 views
0

Jak zorganizować nasz taras, aby stał się miejscem idealnym do odpoczynku? Wbrew pozorom nie potrzebujemy wiele elementów. Przede wszystkim ważne są meble, których wybór będzie warunkował styl tarasu. Coraz więcej osób decyduje się także na zadaszenie tarasu – jakie możliwości stoją przed nimi?

Zadaszenie w formie parasola i tarasoli

Do niedawna najpopularniejszym sposobem na ochronę przed słońcem było wykorzystywanie parasoli przeciwsłonecznych. Niestety, nie dawały one tyle cienia, ile chcieliby użytkownicy. Dodatkowo cień rzucały jedynie punktowo, przez co konieczne było ich stałe przesuwanie i zmiana miejsca. Dzisiaj sprawia nieco się uprościła – producenci oferują nam piękne parasole nowoczesne, których baldachimy mogą być rotowane. To spore ułatwienie. Dla wielu to jednak nadal za mało.

Zadaszony taras najłatwiej stworzyć poprzez wykorzystanie nowoczesnych systemów jakimi są tarasole. Tarasola pojawiła się na polskim rynku kilka lat temu, dzisiaj ma już wielu zwolenników. Ten nowoczesny system pozwala na zadaszenie całego tarasu, bez konieczności zmiany jego aranżacji. Jak wznoszone są takie konstrukcje? Czy sprawdzą się na naszym tarasie?

Jak budowana jest tarasola?

Tarasole wznoszone przy ścianie domu wznoszone są na konstrukcji z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że taka konstrukcja zabezpieczona jest przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Konstrukcje posiadają wewnętrzny, niewidoczny system odprowadzania wody, przez co nie musimy martwić się niespodziewanym deszczem.

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Takie zadaszenie nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód. Lamele mogą być ustawiane dowolnie – sam użytkownik decyduje o tym, pod jakim kątem mają być ułożone.