5 kluczowych zalet liposukcji laserowej

Liposukcja to zabieg wybierany przez osoby, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Obecnie do wyboru mamy kilka metod odsysania tłuszczu, wśród których na uwagę zasługuje m.in. liposukcja laserowa. Czym wyróżnia się ten zabieg spośród innych sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej? Przedstawiamy najważniejsze zalety liposukcji laserowej.

Skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczu

Liposukcja laserowa to zabieg, pozwalający na redukcję znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki na Mokotowie w Warszawie, procedura wykonywana jest przez chirurga po przeprowadzeniu odpowiednich badań i wykluczeniu u Pacjenta przeciwwskazań. Liposukcja laserowa rozpoczyna się od wykonania niewielkich nacięć w skórze i podania znieczulenia. Następnie chirurg wprowadza pod skórę laser, który rozbija i upłynnia tkankę tłuszczową. Płynny tłuszcz może zostać bezpiecznie usunięty za pomocą pompy ssącej, bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Efekty, jakie można uzyskać dzięki liposukcji laserowej to m.in. płaski brzucha, smukłe ramiona, szczupłe uda, a także redukcja podwójnego podbródka.

Mniej inwazyjna procedura w porównaniu z tradycyjną liposukcją

Tradycyjna liposukcja, która polega na bezpośrednim odsysaniu tkanki tłuszczowej, wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii liposukcja laserowa stanowi znacznie mniej inwazyjną procedurę. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, dzięki czemu można je łatwo odseparować od naczyń krwionośnych i nerwów, zanim zostaną usunięte na zewnątrz. Możliwe jest to właśnie dzięki zastosowaniu energii laserowej. Tłuszcz zamieniany jest w płynną emulsję, którą można bezpiecznie usunąć. Zabieg ten nie wymaga nawet zastosowania narkozy, możliwe jest wykonanie liposukcji laserowej w znieczuleniu miejscowym.

Krótka rekonwalescencja i szybkie efekty

Liposukcja laserowa nie wymaga hospitalizacji, a rekonwalescencja jest stosunkowo krótka. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i noszenie ubranka uciskowego przez około miesiąc – jest to niezbędne dla prawidłowego wymodelowania ciała po usunięciu tkanki tłuszczowej. Dla uzyskania pożądanych rezultatów wystarczy tylko jeden zabieg. Efekty są trwałe, ale wymagają utrzymywania zdrowego trybu życia, aby niechciany tłuszczyk nie zaczął się gromadzić na innych obszarach ciała.

Nie tylko wyszczuplenie ciała, ale też ujędrnienie skóry

Laser wprowadzony pod skórę w celu usunięcia tkanki tłuszczowej, przy okazji przyczynia się do jej ujędrnienia i obkurczenia w obszarze zabiegowym. Termiczne impulsy pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra po liposukcji laserowej staje się gładsza i lepiej napięta.  

Tkanka tłuszczowa, którą można wykorzystać ponownie

Podczas zabiegu laserowej liposukcji tkanka tłuszczowa nie zostaje uszkodzona, dzięki czemu może zostać wykorzystana ponownie. Aż około 95% komórek tłuszczowych pozyskanych podczas procedury zachowuje swoją żywotność. Przeszczep tkanki tłuszczowej, nazywany też lipotransferem, to nowoczesny zabieg, który umożliwia wypełnienie małych i dużych ubytków tkankowych. Własny tłuszcz może posłużyć do redukcji zmarszczek, powiększenia ust, a także do wymodelowania biustu lub pośladków.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu liposukcji, umów się na konsultację ze specjalistą w klinice medycyny estetycznej.