Co robić, aby nasz samochód działał bez zarzutu?

Co robić, aby nasz samochód działał bez zarzutu?

107 views
0

Samochód, szczególnie mieszkając poza miastem, jest praktycznie niezbędny. Pomimo funkcjonowania w naszym kraju komunikacji publicznej na różnych poziomach cenimy sobie niezależność, jaką daje własne auto. Niestety, zdecydowana większość kierowców nie dba o swoje samochody wychodząc z założenia, że mechanika odwiedza się dopiero wtedy, kiedy coś nie działa. My przekonujemy, że istotna jest prewencja – pozwoli ona zapobiec wielu poważnym problemom, może też wpłynąć na nasze bezpieczeństwo!

Regularne wizyty u mechanika

Podstawą dobrej kondycji naszego samochodu są wizyty u mechanika samochodowego. Większość posiadaczy pojazdów udaje się do mechaników dopiero wtedy, kiedy auto jest praktycznie unieruchomione przez jakąś usterkę. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak umawianie się 1-2 razy w roku do warsztatu na krótkie przeglądy podwozia, ważnych układów. Takie wizyty pozwolą na wychwycenie problemów z podwoziem na wczesnym etapie, co znacząco wpłynie zarówno na cenę naprawy, jak i na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Mechanik wskaże takie produkty i zabiegi, które mogą okazać się pomocne do zachowania niezawodności naszego samochodu, np. konserwację podwozia.

Zadbaj o karoserię!

Dbałość o karoserię kojarzona jest przede wszystkim z regularnym jej myciem i woskowaniem. Zdecydowana większość kierowców robi to wyłącznie po to, aby podnieść estetykę pojazdu. Warto wiedzieć jednak, że dbałość o karoserię to przede wszystkim zapobieganie powstawania ognisk rdzy – niezbędne do pielęgnacji karoserii produkty znajdziemy na stronie internetowej motopiema.pl. W sklepie internetowym zajdziemy płyny do karoserii, woski bezbarwne i barwiące, środki ochrony karoserii w sprayu. Wszystkie te produkty pochodzą od topowych producentów, posiadają niezbędne atesty i przyczynią się do pięknego wyglądu naszego samochodu.