Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

8 views
0

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim łączenie betonu, stali, szkła. W przypadku domów jednorodzinnych również stosowane są te elementy, szczególnie kiedy chodzi o domy sprzedawane w formie gotowej, przez deweloperów. Alternatywą są domy z drewna, które wybudują dla nas niewielkie firmy budowlane. Co warto wiedzieć o tym rodzaju zabudowania?

Dom z drewna poza granicami miasta

Domy drewniane nie są nowością w Polsce – widać je było w polskim krajobrazie już w latach 90. XX wieku. Dzisiaj jednak możemy mieć pewność, że są one budowane zgodnie ze skandynawskimi i kanadyjskimi tradycjami. Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej zaproponuje nam wiele firm, my jednak zalecamy zapoznanie się z projektami marki mawit.com.pl. W obszernym katalogu znajdziemy domu jednorodzinne piętrowe i parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Zdecydowana większość tych domów jest silnie przeszklona, przez co do wnętrza wpada wiele naturalnego światła. Dzięki temu wnętrza wydają się przestronniejsze i bardziej komfortowe. Warto także zwrócić uwagę na to, że domy drewniane budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że dom będzie pozyskiwał ciepło z różnorodnych źródeł. Zaletą domu drewnianego jest fakt, że może być on budowany bez względu na porę roku – nie potrzeba czekać na cieplejsze dni. Budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie.

W poszukiwaniu idealnego projektu

Jakie są inne zalety nowoczesnych domów drewnianych? Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że ich budowa trwa od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie otrzymamy dom w stanie surowym zamkniętym lub dom w stanie deweloperskim. Ważna kwestią jest także cena. Nie musimy zaciągać olbrzymiego kredytu po to, aby zakupi nasz wymarzony dom. Szacuje się, że ceny domów z drewna ą o 35% niższe niż w przypadku klasycznych domów murowanych.