Czy bujna i gęsta broda to jedyne kryterium, które decyduje o męskiej atrakcyjności?

Czy bujna i gęsta broda to jedyne kryterium, które decyduje o męskiej atrakcyjności?

104 views
0

Atrakcyjny wygląd to wizytówka, nad którą warto odrobinę popracować. Jednak włożony trud i wysiłek nie zawsze daje wymierne efekty. Dla przykładu niby genialne sposoby na porost brody u jednego faceta przyniosą znaczną poprawę, a u innego będzie ona niezauważalna. Czasem najlepszy środek na porost brody, to pogodzić się z mizernością swojego zarostu.

Jak mężczyźni próbują walczyć z tym mankamentem urody?

Jedni preferują odpowiednio suplementację witaminami, drudzy swój lichy zarost próbują wzmocnić poprzez zdrowy tryb życia i równowagą między pracą, snem i szkodliwymi używkami. Uważają, że odpowiednia i długotrwała detoksykacja zapewni im sukces w dążeniu do bujnej i zadbanej brody. Jeszcze inni łudzą się, że strzyżenie i golenie zarostu to najlepsze sposoby na porost brody.

Prawda leży zupełnie gdzie indziej, gdyż udowodniono, że obie te czynności wykonywane nagminnie tylko osłabiają mieszki włosowe, zamiast je wzmacniać. Już lepiej jest regularnie nawilżać skórę twarzy i dbać o czystość w okolicy brody. Może nie będzie od tego gęstsza, ale przynajmniej nie będzie na niej podrażnień i nie będzie tego paskudnego uczucia swędzenia.

Dlaczego mężczyznom tak zależy na bujnej brodzie?

Przede wszystkim dlatego, że jest ona głównym wyznacznikiem męskości podobnie jak wąsy czy bujna czupryna na głowie. Poza tym z bujną i gęstą brodą każdy wygląda dostojniej i poważniej. Broda to także element męskiej osobliwości, który przyciąga kobiety. Jest naukowo potwierdzone, że to cechy fizyczne facetów są wabikiem, który najbardziej wpływa na ich wybór ewentualnego partnera życiowego. Ponadto bujna i zadbana broda to element, który podnosi wydatnie samoocenę każdego mężczyzny. Nie jest tajemnicą, że panowie w oczach kobiety chcą uchodzić za prawdziwego macho.

Środek na porost brody ostatnią deską ratunku

Wielu mężczyzn z lichym zarostem szuka ratunku w renomowanych środkach na porost brody. Wydaje im się, że wykonają one za nich całą pracę związaną z pielęgnacją i utrzymaniem bujnej brody. Prawda jest jednak bardziej złożona. Żaden środek na porost brody nie dokona cudu, jeśli nie ma ku temu wyraźnych podstaw. Taki tonik, mleczko czy balsam mogą jedynie sprawić, że zarost będzie pachnący, czystszy i odrobinę silniejszy. Reszta to kwestia genów i jeśli one są przeciwko nam, trudno z nimi wygrać. Kobietę można przecież oczarować poczuciem humoru, inteligencją, sposobem bycia i gęsta broda wcale nie jest do tego niezbędna.