Czy łatwo urządzić małe kuchnie w bloku?

Małe kuchnie w bloku są często spotykane. Nawet, jeżeli jest tu mowa o świeżo wybudowanych blokach. Może wydawać się, że nie będą to funkcjonalne pomieszczenia ze względu na ograniczoną powierzchnię, ale ze spokojem uda się wszystko rozplanować. 

Dobrze oświetlone małe kuchnie w bloku

Chyba jedna z najważniejszych zasad, jeżeli chodzi o aranżacje pomieszczeń o tak małej powierzchni. Nie oznacza to faktu, że od razu trzeba kupować niezliczoną ilość lamp. Jeżeli tylko można, należy postarać się o jak największą ilość światła dziennego. Niczego nie można ustawiać przy oknie, żadnych szafek, lodówki, ponieważ będzie to ograniczało dostęp promieni słonecznych. Nie obędzie się bez lamp. Jedna, w centralnym punkcie na suficie to takie minimum. Na pewno przydadzą się również odpowiednie taśmy LED, które zostaną rozwieszone nad blatami roboczymi.

Odpowiednie meble

Małe kuchnie w bloku w swoim odbiorze powinny być lekkie i przyjemne. Aby móc wywołać takie wrażenie, należy postawić na jasne meble. Są one łatwe w czyszczeniu, a na dodatek – nawet, jeżeli zgromadzi się na nich brud, nic nie będzie widoczne. Decydując się na zakup mebli, należy zachować odpowiednią równowagę. Nie może być ich za mało, ale też nie może być ich zbyt dużo. W małej kuchni należy postawić na blat roboczy, którego długość będzie wynosić ok. 60-80 cm. Dzięki temu będzie można sobie zapewnić odpowiednią wygodę i komfort podczas przyrządzania różnego rodzaju potraw. Dodatkowo, należy pamiętać o wysokości na jakiej zostanie umieszczony.

 

https://velemental.com/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi-wewnetrznych/ http://funniestfemale.com/bryczesy-hkm-komfort-i-pewnosc/ http://warshipsband.com/jak-przygotowac-salon-na-nadejscie-gosci/