Dobre okna drewniane

Czy to prawda, że okna drewniane są lepsze? Czy lepiej inwestować w takie okna, czy też standardowe PCV będą lepszą propozycją do domu? Osoby, które muszą zakupić okna do nowo stawianego domu, muszą odpowiedzieć sobie na takie oraz na wiele innych pytań.

Solidne okna drewniane

Przyjmuje się, że stolarka okienna drewniana jest solidniejsza i mniej podatna na odkształcenia, aczkolwiek może mieć ona problem z wilgocią. Jest to szczególnie widoczne, jeżeli weźmie się pod uwagę ciemne ramy okienne z tworzywa sztucznego wystawione na działanie promieni słonecznych. PCV szybciej będzie się odkształcać, a w tym czasie drewno pozostanie w niezmienionym stanie. Do tego okna drewniane częściej wybierane są przez osoby, które stawiają na ekologiczność. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że plastik jest szkodliwy dla środowiska, dlatego nawet podczas zakupu okien są w stanie świadomie z niego zrezygnować. 

Informacje o stolarce okiennej

Wiele osób stawia także na drewno, ponieważ kolor takich okien (a dokładnie ram) można zmienić. Tak, dzisiaj mamy do wyboru nawet takie możliwości. W dowolnym momencie można zdecydować się na przemalowanie ram okiennych. Chociaż, jeżeli ktoś nie ma z tym odpowiedniego doświadczenia, to takie prace powinien powierzyć odpowiednim specjalistom. Należy pamiętać o tym, że drewniane okna wymagają częstej i regularnej konserwacji, przez co wiele osób i tak woli pozostać przy oknach PCV. Każda osoba powinna wybrać dla siebie takie okna, które będą jej służyć przez długi czas, bez konieczności wymiany.