Dom na miarę XXI wieku

Dom na miarę XXI wieku

12 views
0

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej. Nie chcemy zwlekać z realizacją swoich marzeń o prywatności i komforcie, dlatego często rezygnujemy z mieszkania na rzecz domu. Kupno swojego własnego domu z ogrodem i kojącym widokiem na zieleń nie jest równoznaczne z koniecznością związania się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę, której spłata będzie ciągnęła się za nami przed kilkadziesiąt lat. Odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku nieruchomości są domy szkieletowe. Czym różnią się  one od standardowych, murowanych budynków?

Tanio, szybko, bez kłopotów

Domy szkieletowe wznoszone są w technologii lekkiej. Podstawą budynku jest mocny fundament, na którym stawiane są ściany z drewnianych prefabrykatów.  Dzięki innowacyjnej konstrukcji, wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów izolacyjnych oraz drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo budynki zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku. Budowa domu drewnianego nie trwa kilka lat, a kilka miesięcy. Wybierając ten rodzaj zabudowy, inwestor może oszczędzić znaczą część sumy, jaką pochłonęłoby postawienie na działce murowanego budynku. Domy szkieletowe generują niskie koszty nie tylko na poziomie inwestycji, ale również eksploatacji. Co ważne, domy drewniane można w przyszłości dowolnie rozbudowywać, dopasowując ich układ czy wielkość do aktualnych potrzeb.

Domy szkieletowe skrojone na miarę Twoich marzeń

Domy drewniane kojarzą Ci się z drewnianymi domkami z elewacją z bali? Najwyższa pora przełamać schematy! Domy szkieletowe Śląsk zaskakują swoją różnorodnością. Wśród projektów prezentowanych w katalogach znajdziesz zarówno domki stylizowane na wiejski styl, jak i nowoczesne bryły z efektownymi przeszkleniami. Na pierwszy rzut oka różnice między domami z drewna a cegieł są niedostrzegalne.