Firedom – szkolenia przeciwpożarowe dla firm

Nasza firma oferuje szkolenia przeciwpożarowe prowadzone przez oficerów Państwowej straży pożarnej, którzy na co dzień biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Podczas specjalnych szkoleń specjaliści z zakresu ochrony przeciwpożarowej wskażą sposoby i działania związane ze zwalczaniem pożarów i przeprowadzaniem skutecznej ewakuacji. Doświadczenie zdobyte podczas działania w jednostkach ratowniczo- gaśniczych pozwala naszym instruktorom przekazywać praktyczną wiedzę, popartą wieloma przykładami z prawdziwych akcji. 

Czego się spodziewać na szkoleniu przeciwpożarowym?

Każde szkolenie przeciwpożarowe różni się od siebie. Każdy obiekt ma inną specyfikację, a co za tym idzie, występują inne zagrożenia pożarowe. Przed każdym szkoleniem badamy dany obiekt i analizujemy możliwe zagrożenia mogące wystąpić w danym miejscu pracy. Nasi eksperci opracowują specjalny plan szkolenia, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki występujące na terenie danego zakładu pracy. W trakcie szkolenia pracownicy zostają dokładnie zaznajomieni z wszystkimi dostępnymi drogami ewakuacji i poznają szczegółowe procedury przewidziane podczas niespodziewanych wypadków.

Co obejmuje szkolenie przeciwpożarowe?

Nasze szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej to kompleksowy kurs wiedzy o zagrożeniach i umiejętności sprawnego i skutecznego działania. Jako strażacy stawiamy na praktykę. Poza wiedzą o sprzęcie przeciwgaśniczym, w jaki został wyposażony obiekt, pracownicy będą mieli szanse samodzielnie zaznajomić się z jego obsługą. W przypadku podstawowego kursu PPOŻ  skupiamy się na takich aspektach, jak:

 

  • omówienie aktualnych przepisów PPOŻ i zapoznanie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego;
  • charakterystyka zagrożeń pożarowych danego budynku i stanowiska pracy
  • poznanie  szczegółowych informacji o tym, jak zachować się w przypadku pożaru (zasady alarmowania straży pożarnej, ewakuacja, sposoby ograniczenia i zwalczania pożaru);
  • nauka obsługi  podręcznego sprzętu gaśniczego

 

Oferta szkoleń PPOŻ Firedom skierowana jest nie tylko do firm jednoosobowych czy wieloosobowych. Skontaktuj się z nami — z chęcią przedstawimy Ci szerszą ofertę naszych kursów PPOŻ odbywających się na terenie całego kraju.