Gdzie można się opalać i wypoczywać w październiku

Październikowe wakacje wielu z nas często kojarzą się z chłodem, deszczem i ogólnie kiepską pogodą. Wszystko zależy od tego, gdzie zdecydujemy się spędzić wakacje. Wiadomo, że październikowe wakacje w Polsce to kiepski pomysł. Pewne jest, że pogoda nie będzie nas rozpieszczała. Ryzykowne jest liczenie na słońce i to niezależnie od tego, gdzie będziemy spędzali wakacje. Czy w górach, czy nad morzem.

Co zatem powinny zrobić osoby, które chcą cieszyć się swoim październikowym urlopem? Gdzie będą w stanie spędzić przynajmniej kilka godzin dziennie na opalaniu? Gdzie mogą odpocząć w ciepłym oceanie, podziwiać widoki i nie martwić się o pogodę? Jest takie miejsce. Tym miejscem jest Turcja. Tak, Turcja w październiku to świetne miejsce i termin na wakacje.

Turcja w październiku to doskonały przepis na niezapomniane wakacje

Trzeba to jasno powiedzieć. Pogoda w Turcji w październiku jest nadal wakacyjna. Choć temperatura oraz wilgotność mogą być niższe niż w szczycie sezonu, to i tak jest bardzo przyjemnie. W ciągu dnia temperatura może wynosić od 24 do 29 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spada, co prawda do 10 – 14 stopni, ale i tak nie jest to bardzo dokuczliwe. Dużo zależy od tego, w którym tygodniu października zdecydujemy się na wyjazd do Turcji. Im bliżej listopada, tym temperatury mogą być niższe. Ale nie nic nie jest przesądzone. Czasem przez cały październik pogoda jest doskonała.

Pogoda w Turcji w październiku

W październiku temperatura morza może osiągnąć 26 stopni. Nie ma, co ukrywać, to jest bardzo wysoka i przyjemna temperatura, jeżeli chodzi o temperaturę wody w morzu. Temperatura powietrza, jak już pisaliśmy, to nawet 29 stopni. Jest sporo słonecznych dni, można zaryzykować stwierdzenie, że słońce świeci każdego dnia. To wszystko sprawia, że można bardzo przyjemnie spędzać wakacje. Można zwiedzać, można się opalać, można pływać w morzu. To wszystko sprawia, że Turcja w październiku do doskonały czas na wakacje. A to jeszcze nie wszystko.

Więcej zalet wakacji w październiku

Kolejną zaletą jest fakt, że wilgotność powietrza w Turcji w październiku spada do 30 procent. To, co sprawia, że pobyt w Turcji jest prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza dla wszystkich, którzy nie lubią ogromnej wilgotności, jaka panuje tutaj w sezonie. W październiku wakacje w Turcji to prawdziwa przyjemność i gwarancja dobrego wypoczynku.