Jak dobrać odpowiedni fotel biurowy?

Jak dobrać odpowiedni fotel biurowy?

8 views
0

Odpowiedni fotel biurowy powinien charakteryzować się pewnymi niezmiennymi cechami, które, jeśli zostaną zagwarantowane, zapewniają nam duży komfort pracy. Ergonomiczne oparcie, wygodne siedzisko czy regulowane podłokietniki sprawiają, że wielogodzinna praca przed komputerem w pozycji siedzącej nie będzie dla naszego organizmu tak wielkim obciążeniem, jak praca wykonywana na źle dobranym i niewygodnym krześle. Wspomniane funkcje ergonomiczne foteli biurowych spełnione są wtedy, gdy odnoszą się do konkretnych potrzeb organizmu. Jak dobrać odpowiedni fotel biurowy?

Wysokość fotela biurowego

Dopasowanie wysokości fotela do wzrostu osoby z niego korzystającej jest bardzo ważne. Wysokie osoby powinny mieć możliwość ugięcia nóg w kolanach pod kątem 90 stopni, co wykonać można dzięki regulowanej wysokości fotela. Kupując fotele biurowe Tychy oferują potencjalnym klientom ich duży wybór, więc właściwy dobór wysokości fotela nie będzie problemem. Zła wysokość fotela, zbyt niski lub zbyt wysoki, może wpłynąć negatywnie na prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa. Może się to przyczynić do jego przeciążania.

Regulowane podłokietniki

Standardowe podłokietniki są wąskie i mają nieregulowaną wysokość. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli przed biurkiem spędzamy długie godziny. Wyszukując w internecie hasło: „fotele biurowe Tychy” znaleźć można wiele stron sklepów internetowych i stacjonarnych, które sprzedają wysokojakościowe fotele biurowe. Duża część z nich posiada regulację podłokietników, które zapewniają oparcie dla naszych rąk przez cały czas wykonywanej pracy.

Dobrze dobrane oparcie

Oparcie jest najważniejszym elementem fotela. Powinno być odpowiednio wyprofilowane i wpasowywać się w kształt naszego kręgosłupa. Ważne jest, aby wybrzuszenie oparcia znajdowało się również w części lędźwiowej kręgosłupa. Takie specjalne wyprofilowanie pozwala odciążyć kręgosłup i zapobiec powstawaniu schorzeń kręgosłupa, a co za tym idzie bóli pleców i karku.

Wentylacja

Fotele biurowe tapicerowane naturalną skórą lub naturalnymi tkaninami wentylowane są samoistnie, natomiast sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza ani wilgoci. Już niewielkie wywietrzniki w syntetycznych materiałach pozwolą na zwiększenie komfortu użytkowania fotela, wydłużą również czas jego przydatności do użytkowania.

Wygodne siedzisko

Siedzisko powinno być przede wszystkim wygodne – miękkie, ale niezbyt głębokie. Brzegi siedziska powinny być lekko wybrzuszone, co pozwoli na swobodny przepływ krwi w udach. Zbyt głębokie lub zbyt płytkie siedzisko powoduje zwiększenie zmęczenia użytkownika.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z krolmeble.pl/.