Jak działa osłona tarasowa?
Szukając odpowiednich elementów wyposażenia tarasu warto zwrócić uwagę nie tylko na wygodne meble, ale też produkty, które pozwolą nam skryć się przed słońcem. Osłona tarasowa to produkt coraz chętniej wybierany przez polskich kupujących – osłona wydziela ramy miejsca wypoczynkowego, podnosi estetykę i pozwala skutecznie schronić się przed światłem. Jak skonstruowana jest osłona tarasowa?
Osłona tarasowa – konstrukcja z trwałych materiałów
Nie pomyli się ten, który osłonę tarasową nazwie pergolą: to nowoczesne zadaszenie, które pozwala na podniesienie komforty podczas letniego wypoczynku. Osłona tarasowa tworzona jest z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia. Nowoczesne pergole oparte są na konstrukcjach modułowych, składających się z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że struktura konstrukcji zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Wodę odprowadzi zintegrowana rynna dachowa. Uwagę przyciąga dach pergoli – jest on wykonany z ruchomych listew, które obracają się wokół własnej osi. Lamele wykonane są z aluminium, nie odkształcają się. Dzięki nim możemy decydować o tym, jak wiele światła słonecznego ma wpadać od pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoodporny. Osłona tarasowa może być uzupełniona o szereg dodatków, takich jak rolety boczne czy frontowe. Ich zadaniem jest osłonięcie nas przed silniejszymi podmuchami wiatru.
Jakie meble tarasowe wybrać pod pergolę?
Meble tarasowe to podstawa wypoczynku w ogrodzie czy na tarasie. Szukając odpowiedniego kompletu pamiętajmy o tym, że ma być on nie tylko estetyczny, ale również trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się o meblach technorattanowych – posiadają one aluminiowe stelaże, wierzch ich okryty jest warstwą plecionki z materiałów syntetycznych.