Jak „przyskrzynić” towar

Jak „przyskrzynić” towar

41 views
0

Przedsiębiorstwa produkcyjne oraz handlowo-usługowe na co dzień przechowują bądź przewożą niezliczoną ilość produktów. Są to zarówno gotowe towary, jak i ich części składowe, części zamienne, czy istotne komponenty. Transport oraz składowanie materiałów czy produktów muszą odbywać się w odpowiednich warunkach bezpieczeństwa. Dlatego też nie powinny być przewożone, czy przechowywane pojedynczo w sposób niczym nieskrępowany. Stanowi to zagrożenie, nie tylko dla samych produktów, które mogą ulec zniszczeniu, ale również dla pracujących przy ich obsłudze osób. Rozwiązaniem są szeroko stosowane skrzynie magazynowe.

Skrzynka magazynowa- jak wygląda

Skrzynki magazynowe plastikowe oraz wykonywane z innych materiałów mają różne rozmiary w zależności od potrzeb danej firmy. Pojemniki na bazie kwadratu lub prostokąta są łatwo ustawne, dobrze wyglądają i dopasowują się zatem do wymogów regałów, półek i innych powierzchni magazynowych. Skrzynki masowo wykorzystuje się w wielkich halach produkcyjnych, ale także w kameralnych warsztatach i pracowniach, gdyż są one po prostu praktyczne i funkcjonalne. Skrzynki dostępne są w różnych kolorach, co ułatwia klasyfikowanie konkretnych produktów na przykład według ich rodzajów oraz umożliwia czynności archiwizacyjne. Zazwyczaj z boku pojemniki mają pomocne uchwyty lub specjalne otwory, co sprawia, że ich podnoszenie, przenoszenie, czy przesuwanie nie nastręcza żadnych trudności.

Wytrzymałość pojemników na towary przemysłowe

Pojemniki przemysłowe wykonywane są z trwałych i odpornych na nacisk materiałów. Skrzynki magazynowe plastikowe służą na przykład do składowania elementów drobnych, części zamiennych o niezbyt dużej masie. Pojemniki same w sobie są lekkie i bardzo poręczne. Często skrzynie magazynowe wykonywane są tzw. granulatu pierwotnego, polipropylenu. Pojemniki są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, gdy składujemy je poza halą i obiektem zamkniętym. Wytrzymują skrajne temperatury, zarówno mróz, jak i upał. Ponadto, skrzynie wykazują dużą odporność na działanie kwasów, zasad i niebezpiecznych substancji chemicznych. Skrzynka magazynowa to obligatoryjny element wyposażenia każdego przedsiębiorstwa i przedmiot o ogromnej użyteczności. Dzięki możliwości ustawiania skrzynek w stosie (jedna na drugiej) nie potrzeba zbyt dużych powierzchni warsztatowych czy magazynowych.