Komplet rattanowy – warto?

Komplet rattanowy – warto?

431 views
0

Przeglądając oferty sklepów z wyposażeniem outdoorowym nie sposób nie zauważyć, że w wielkim stylu do łask wracają meble wyplatane z naturalnych surowców – rattanu, wikliny bambusa. Tradycyjne meble doskonale sprawdzają się nie tylko w urządzonych ze smakiem wnętrzach, ale również stylowych ogrodach. Czy warto wyposażyć taras właśnie w meble z rattanu? Sprawdź!

Komplet rattanowy – natura i nowoczesność

Starannie wykonany komplet rattanowy tworzy wyjątkowo zgrany duet z ogrodową zielenią. Ustawiając w sercu tarasowej aranżacji lekkie, wyplatane meble, tworzysz dla siebie i bliskich wyjątkowe, naturalne miejsce, gdzie będziesz mógł w kojącej scenerii odetchnąć i wyciszyć się.

Meble rattanowe prezentowane w katalogach czołowych producentów z powodzeniem łączą w sobie naturalność z nowoczesnym wzornictwem. Wśród dostępnych modeli nie brakuje zarówno klasycznych, inspirowanych stylem retro foteli na biegunach czy stylizowanych kanap, jak i designerskich, lekkich krzeseł i ciekawych huśtawek. Miłośnicy designu z pewnością będą zachwyceni ażurowymi fotelami z pełnym oparciem osadzonym na geometrycznych, metalowych nogach. Meble z rattanu mogą stać się głównym bohaterem zewnętrznej aranżacji lub stanowić dodatek ciekawie przełamujący nowoczesną, chłodną kompozycję.

Jak dbać o meble z rattanu?

Wyposażając ogród w meble z rattanu, należy poświęcić im nieco uwagi. Meble będą w nienagannym stanie służyć przez długie lata, jeśli będziesz regularnie impregnował je specjalistycznym środkiem do pielęgnacji mebli z naturalnych materiałów. Ponadto, w okresie jesienno-zimowym rattanowe meble należy przechowywać w suchym miejscu (najlepiej w nieprzemakalnym, przepuszczającym powietrze pokrowcu, który będzie chronił meble przez czynnikami zewnętrznymi).