Koszulki sportowe, a materiał, z którego są wykonane

 

Koszulki sportowe wykorzystywane są przez niezliczoną ilość osób każdego dnia. To właśnie dzięki nim możliwe jest swobodne i komfortowe uprawianie danej dyscypliny sportu. Kluczowym elementem, który decyduje o funkcjonalności danej koszulki sportowej jest materiał, z którego dany t-shirt jest wykonany. Jakie są najpopularniejsze rodzaje materiałów, które wykorzystywane są do produkcji koszulek sportowych?

Koszulki sportowe

 

Istnieją różne rodzaje materiałów, z których projektanci tworzą dobrze skrojone koszulki sportowe. Każdy materiał posiada nieco inne cechy i parametry sprawiając, że dana koszulka będzie mogła być lepiej bądź gorzej przystosowana do danego sportu. I tak wyróżnia się:

-Koszulki sportowe zbudowane z bawełny; to miękki materiał, który z pewnością dobrze się nosi. Wysokiej jakości bawełna jest odporna na rozciąganie jednocześnie dobrze izolując ciepło. Bardziej nadaje się na wycieczki górskie w chłodniejsze dni, aniżeli na ciężkie uprawianie sportu wysiłkowego. Jest to związane z dużymi możliwościami chłonnymi bawełny. Pochłania każda kroplę potu stając się ociężała przez co utrudnia komfortowy trening.

 

-Poliamid i elastan; są one składnikiem odzieży kompresyjnej, która bardzo dobrze przylega do skóry. Dzięki temu każdy ruch jest wykonywany z maksymalną wygodą. Ta kompozycja bardzo dobrze oddaje wilgoć do środowiska przez co zawsze jest lekka i świeża.

 

-Poliester; to rodzaj materiału, który jest chyba najpopularniejszy dla uprawiania aktywności fizycznej. Koszulki sportowe zbudowane z poliestru są najlżejszymi w całej stawce. Dodatkowo bardzo dobrze oddychają przepuszczając tlen do skóry. Podczas tego procesu koszulki poliestrowe jednocześnie oddają wilgoć do atmosfery pozostając stale suche i świeże.

 

Koszulki sportowe Under Armour

 

Under Armour to amerykańska firma, której zdecydowanie warto zaufać. Tworzy jedne z najlepszych koszulek sportowych na rynku – każdy profesjonalny sportowiec bardzo dobrze o tym wie!