Kreowanie wyglądu ogrodu i poprawa jego użyteczności

Kreowanie wyglądu ogrodu i poprawa jego użyteczności

43 views
0

Dobrze zaprojektowany ogród może być bardzo ciekawym dodatkiem do nieruchomości. Aby jednak cieszył mieszkańców o każdej porze dnia, należy zastosować sztuczne oświetlenie. Może one być użytkowe lub dekoracyjne. W ten sposób podkreślone zostaną wybrane elementy ogrodu lub małej architektury.

Lampy ogrodowe podstawą prawidłowego oświetlenia ogrodu

Pełnienie funkcji użytkowej przez ogród wymaga zapewnienia bezpieczeństwa dla osób poruszających się po zmroku. Dobrze jest zaplanować schemat układu latarni ogrodowych, aby oświetlały one ścieżki podjazdy. W ten sposób zostanie również zaznaczony układ komunikacyjny w takiej przestrzeni, co ułatwia spacerowanie. W zależności od wariantu montażu mogą być to lampy stojące lub takie, które są montowane bezpośrednio podłoże ścieżki lub kostki brukowej. Oba rozwiązania są skuteczne i mogą być użytkowane w różnych obiektach.

Tworzenie charakteru ogrodu przez oświetlenie dekoracyjne

Posiadając już oświetlone ścieżki ogrodowe, można dodatkowo wyposażyć w ogród w lampki zewnętrzne. Obecnie dostępne są listwy świetlne lub elementy dekoracyjne, tworzące kurtynę świetlną. Używane są one również jako oświetlenie świąteczne domu, przez co są one zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Można przy pomocy takich akcesoriów dowolnie pooświetlać fragmenty ogrodu lub ciekawe formy małej architektury ogrodowej. Przy pomocy programatora lub sterownika łatwo zmienić kolor światła i częstotliwość, z jaką migają diody LED. Lampki zewnętrzne są elastyczne, więc można z nich układać różna kształty oraz owijać je na metalowych szkieletach lub ażurowych konstrukcjach.

Wyjątkowe oświetlenie na wyjątkowe uroczystości

Ogród to również doskonałe miejsce na spotkania rodzinne lub uroczystości. Tu również dużą rolę może odegrać oświetlenie dodatkowe przy aranżacji takiego miejsca. Oświetlenie świąteczne domu może być użyte w dowolny sposób do podświetlenia zarówno elewacji, jak i ścieżek ogrodowych. Kolejne listwy świetlne można łączyć, przez zwiększa się ilość możliwych do realizacji pomysłów na dekoracje.

Ogród jest miejscem, gdzie po zmroku przy pomocy dekoracyjnych lampek, można stworzyć wyjątkowy nastrój. W ten sposób będzie mogło to miejsce być użytkowane przez mieszkańców całą dobę. To dobry sposób, aby spędzać w nim jak najwięcej czasu i patrzeć jak zmienia się pod wpływem światła.