Laserowe zamykanie naczynek – trwałość efektów

Laserowe zamykanie naczynek pozwala pozbyć się nieestetycznego zaczerwienienia na twarzy. Sprawdź, jak długo utrzymują się efekty laseroterapii.

Jak długo utrzymują się efekty po laserowym zamykaniu naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nieestetycznych „pajączków”. Laseroterapia umożliwia całkowite usunięcie zmian naczyniowych i wyrównanie kolorytu skóry. Czy może uchronić nas przed powstawaniem nowych zmian? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

W jaki sposób powstają rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka (teleangiektazje) to uszkodzone drobne naczynia włosowate znajdujące się tuż pod skórą, które przez nią prześwitują. Na powstawanie zmian naczyniowych szczególnie narażona jest cera wrażliwa. Najczęściej pojawiają się w okolicach nosa, policzków i brody. Nieleczone naczynka rozrastają się, tworząc „pajęczą sieć”, która daje wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia. Skłonność do rozszerzania się naczynek wzrasta wraz z wiekiem.

Do powstawania rozszerzonych naczynek przyczynia się wiele czynników, m.in.:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • wrodzona nadwrażliwość skóry,
  • zaburzenia krążenia,
  • zakłócenie gospodarki hormonalnej organizmu,
  • zanieczyszczenia środowiska,
  • dieta wysokoprzetworzona,
  • gwałtowne zmiany temperatury,
  • długotrwałe i zbyt intensywne opalanie się,
  • narażenie na niekorzystne czynniki atmosferyczne, np. mróz, wiatr,
  • częste picie mocnej kawy.

Laserowe zamykanie naczynek – przebieg zabiegu

Według ekspertów z Kliniki Miracki w Łodzi laserowe zamykanie naczynek to skuteczny sposób na pozbycie się tych niedoskonałości. Przed zabiegiem odbywa się jednak konsultacja lekarska w celu wykluczenia przeciwwskazań. Do usuwania pajączków służą specjalne lasery naczyniowe, które charakteryzują się wysokim powinowactwem do hemoglobiny – barwnika występującego we krwi.

Zabieg polega na wykonaniu serii „strzałów” laserowych skierowanych w rozszerzone naczynka. Laser generuje delikatne impulsy, które docierają do mikrowaskulatury skóry. Skupione światło lasera odparowuje wypełnione hemoglobiną uszkodzone naczynia krwionośne. W tym samym czasie skóra pobudzana jest do podjęcia procesów regeneracyjnych, polegających na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Efekty laserowego zamykania naczynek na twarz

Podczas laserowego zamykania naczynek nie tylko pozbywamy się szpecących teleangiektazji, ale też stymulujemy skórę do regeneracji. Dzięki temu efektów zabiegu będzie kilka: równomierny koloryt, wyrównana tekstura skóry, zwężone pory, spłycone zmarszczki. Dla optymalnych efektów należy wykonać serię zabiegów – o ich liczbie i częstotliwości powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej, wykonujący zabieg.

Laserowe zamykanie naczynek daje pewność trwałych efektów – zamknięte naczynko już się nie odtworzy, jednak należy mieć na uwadze, że po pewnym czasie mogą pojawić się nowe „pajączki”, zwłaszcza jeśli skóra ma do tego predyspozycje lub występują sprzyjające ku temu warunki.

Aby jak najdłużej cieszyć się rezultatami zabiegu, należy odpowiednio zadbać o skórę i przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Szczególnie ważna jest ochrona skóry przed słońcem w celu zapobiegania przebarwieniom i tworzeniu się nowych teleangiektazji. Należy również unikać czynników, mogących wywoływać powstawanie nowych zmian naczyniowych, czyli np. alkoholu, nadmiaru kofeiny, ostrych przypraw. Warto też zadbać o swoje zdrowie i skonsultować się z endokrynologiem, aby dowiedzieć się, czy skłonności do zmian naczyniowych nie wynikają z problemów hormonalnych.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi