Lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie z systemem telematycznym

Prowadząc firmę przewozową niejednokrotnie trudno jest samodzielnie utrzymać należyty poziom bezpieczeństwa i kontrolę. W branży TSL wiele opiera się na zaufaniu dlatego przedsiębiorcy każdego dnia udostępniają własne pojazdy kierowcom, którzy muszą wykonać różnorodne zadania. Często ciężko ustalić ich pozycję i status w sposób mobilny. Jednak wraz z systemem telematycznym lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie może być łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Jak działa system GPS w telematyce?

Określenie lokalizatora danego samochodu ciężarowego za pośrednictwem systemu telematycznego jest bardzo proste. Telematyka jest umieszczona we wnętrzu pokładowym każdego samochodu ciężarowego, który posiada firma przewozowa. System jest zintegrowany z wszystkimi ciężarówkami, których dane widoczne są na aplikacji kierownika firmy przewozowej. Do takich danych można zaliczyć stan techniczny pojazdu, zaplanowane przeglądy czy terminy ubezpieczeń, a także lokalizację GPS pojazdów.

Dzięki monitoringowi pojazdów na mapie przedsiębiorca może dowiedzieć się w jakim miejscu na świecie znajduje się jego dobytek w postaci ciężarówki. Ta informacja jest pomocna w różnych sytuacjach. Może nią być nagła potrzeba zmiany trasy bądź szybkie przeładowanie ładunku. Wiedząc gdzie znajduje się dany pojazd przedsiębiorca zawsze może ocenić czy dana czynność będzie się opłacać.Dodatkowo położenie lokalizacji samochodu ciężarowego na mapie daje przedsiębiorcy spokój. W końcu samochody ciężarowe są niezwykle drogie dlatego zawsze warto wiedzieć gdzie się znajduje. dobry lokalizator ogranicza ryzyko udanych kradzieży, które zdarzają się coraz częściej.

Podsumowanie 

Jak widać lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie w postaci systemu telematycznego może okazać się niezwykle przydatny na różnych frontach. Dzięki temu wielu przedsiębiorców może spać spokojnie każdego dnia. Wystarczy kilka kliknięć aby dowiedzieć się gdzie dokładnie znajduje się dany pojazd!