Manicure hybrydowy czy tytanowy?

Manicure hybrydowy czy tytanowy?

41 views
0

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zadbane paznokcie przez cały czas. Dłonie to niezaprzeczalnie jedna z wizytówek kobiety. Wykonując manicure za pomocą zwykłego lakieru do paznokci jesteśmy narażone na odpryski przy zwykłych, codziennych czynnościach. Dlatego właśnie tradycyjne lakiery do paznokci ustępują miejsca nowocześniejszym technologiom.

Manicure hybrydowy

Niewątpliwie hitem ostatnich lat jest manicure hybrydowy. Lakiery hybrydowe są wielokrotnie bardziej odporne na zadrapania oraz inne mechaniczne uszkodzenia niż tradycyjne lakiery do paznokci. Manicure hybrydowy jest dość prosty do wykonania, wiele pań decyduje się na zakup lampy UV i lakierów hybrydowych i wykonywanie go samodzielnie w domu.

Wykonanie zabiegu rozpoczyna się od odsunięcia skórek, opiłowania paznokcia i zmatowienia płytki paznokciowej. Następnie na paznokieć nakłada się bazę oraz co najmniej dwie warstwy lakieru hybrydowego o wybranym kolorze. Po każdej warstwie utwardza się ją pod lampą UV. Ostatnią warstwą jest top, który nabłyszcza oraz nadaje odpowiedniej twardości.

Wykonując ten rodzaj manicure w domu, warto pamiętać, że lakiery hybrydowe powinny być wysokiej jakości – dobrze napigmentowane, o odpowiedniej gęstości. Tylko dzięki temu efekt będzie zadowalający, a cały manicure odpowiednio trwały.

Manicure tytanowy

Alternatywą dla tak popularnego obecnie manicure hybrydowego jest mniej inwazyjny manicure tytanowy. W Polsce nie jest on jeszcze tak bardzo znany, jednak cieszy się dużą popularnością w innych krajach, na przykład w USA, a i u nas zyskuje coraz większe uznanie.Okazuje się, że jest jeszcze trwalszy od „hybrydy”.

Manicure hybrydowy polega na nałożeniu specjalnej bazy, a następnie zamoczeniu paznokcia w pudrze o złożonym składzie, w którym występuje również dwutlenek tytanu. Drobny pyłek otacza całą płytkę paznokciową, a następnie schnie na powietrzu. Manicure tytanowy w swoim składzie zawiera również akryl oraz cenne witaminy – dzięki temu nie tylko ładnie wygląda, ale również wzmacnia paznokcie.

Obecnie coraz większa ilość salonów ma w swojej ofercie również manicure tytanowy. Warto spróbować obu rodzajów manicure aby przekonać się, z którego będziemy bardziej zadowolone.

Lakiery hybrydowe kupisz na komsetykizameryki.pl