Materac kieszeniowy – czy to odpowiednio rodzaj materaca?

Materac kieszeniowy – czy to odpowiednio rodzaj materaca?

501 views
0

Na rynku można spotkać przeróżne materaca oraz ich funkcje. Każdemu będzie podobało się coś innego, bo każdy w inny sposób odczuwa komfort. W tym artykule skupimy się na tym, jaki jest materac kieszeniowy oraz na tym, jak powinna wyglądać higiena i użytkowanie materaca, aby posłużył na długo.

 

Materac kieszeniowy i jego cechy

 

Można powiedzieć, że materac kieszeniowy, to po prostu materac sprężynowy. Propozycja wybierana najczęściej kilka lat temu, ale mimo wszystko wiele osób chętnie do niej wraca. Nazwa pochodzi o tego, że sprężyny znajdują się w specjalnie do tego stworzonych, kieszeniach. Takie ułożenie sprężyn pozwala na to, że każda z nich pracuje osobno i nie są od siebie zależne. Materac kieszeniowy jest polecany bardzo często wtedy, kiedy śpi na nim więcej niż jedna osoba, ponieważ sprężyna ugina się tylko pod wpływem nacisku na nią i jeśli są one niezależne, to każda z osób śpi komfortowo po swojej stronie, nawet gdy druga osoba przekręca się z boku na bok.

 

Dbanie o czystość materaca

 

Mówi się o tym, że zadbany i dobrze użytkowany materac może służyć nawet 8-10 lat i są to lata podane na przykładzie przeciętnego, zwykłego materaca. Są rodzaje, które dobrze użytkowane, mogą służyć jeszcze dłużej. Jak zatem o tą czystość zadbać? Przede wszystkim pokrowiec na materac. To on będzie zbierał najwięcej brudów, roztoczy i kurzu. A taki pokrowiec można łatwo ściągnąć i wyprać.

 

Kolejnym wyborem, który umożliwi dłuższe użytkowanie materaca, będzie wybranie dobrego stelaża łóżka, który dodatkowo umożliwi wentylację, czyli dobre „oddychanie” takiego materaca.

 

Są jeszcze inne możliwości, które to wszystko ułatwią. Warto znaleźć takie, które są dla każdego najwygodniejsze i wykonywać je często i regularnie.