Meble idealne do strefy relaksu

Meble idealne do strefy relaksu

480 views
0

Stworzenie wygodnej strefy relaksu przy domu nie jest dzisiaj trudne – do dyspozycji mamy pomoc architektów, dekoratorów, ale także tysiące kolekcji mebli ogrodowych, wykonanych z materiałów takich jak technorattan, rattan, aluminium. Które z propozycji warto wykorzystać we własnym ogrodzie, przy basenie czy na tarasie? Czy warto kierować się modą i trendami? Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli do strefy wypoczynkowej?

Jak zaaranżować strefę wypoczynkową?

W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad meblami. Jeśli nasza strefa relaksu ma znajdować się w ogrodzie czy nad brzegiem basenu do dyspozycji mamy sporo miejsca. Chcąc wypoczywać na tarasach czy balkonach musimy pamiętać o tym, że meble nie powinny zabierać zbyt dużo miejsca. W konkretnych kolekcjach znajdziemy elementy dopasowane do naszych potrzeb: kanapy, fotele, krzesła, stoły, stoliki kawowe, huśtawki, leżanki.

Jakie materiały wybierać?

W ogrodzie czy na tarasie nasze meble narażone będą na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Musimy wybrać meble wykonane z wysokiej jakości tworzyw, inaczej szybko ulegną one zniszczeniu. Wśród najbardziej rekomendowanych wymienia się meble technorattanowe, których struktura nie chłonie wilgoci i brudu. Meble technorattanowe cieszą się obecnie olbrzymim zainteresowaniem – wynika to przede wszystkim z ich nowoczesnego designu, ciekawych koncepcji projektantów. W kolekcjach znajdziemy między innymi wygodne leżaki technorattanowe – takie meble do spachętnie wykorzystywane są również w hotelach i pensjonatach. W przypadku leżanek pozwolą one na wygodne opalanie się czy czytanie w promieniach słońca – zagłówek jest regulowany i może być ustawiony zgodnie z naszymi potrzebami.