Meble kuchenne: modułowe czy na wymiar?

Meble kuchenne: modułowe czy na wymiar?

17 views
0

Podczas planowania remontu kuchni lub urządzania od podstaw nowego mieszkania musimy podjąć wiele ważnych decyzji, które będą miały wpływ na komfort użytkowania pomieszczenia oraz koszty remontu. Jedną z nich jest wybór między zabudową wykonaną i zaprojektowaną na wymiar a kolekcją modułową. Jakie zalety i wady mają oba rozwiązania? Na jakie meble kuchenne warto się zdecydować? Sprawdź!

Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne projektowane, produkowane, a następnie montowane na indywidualne zamówienie z pewnością mają wiele zalet. Decydując się na tę opcję, możemy wybrać każdy detal w taki sposób, aby kuchnia odpowiadała nam pod każdym względem. Na zamówienie mebli na wymiar często decydują się właściciele nieustawnych, szczególnie wymagających wnętrz. Czy rozwiązanie ma jakieś wady? Niestety, tak. Jedną z największych z nich są wysokie koszty usługi. Ponadto, zleceniodawcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Stworzenie projektu spełniającego indywidualne oczekiwania, wykonanie dokładnych pomiarów i realizacja mogą znacząco wydłużyć czas remontu.

Funkcjonalne meble modułowe

Znacznie łaskawszym dla portfela wariantem będzie kupno mebli łączonych modułowo. Czołowi producenci wyposażenia kuchennego otwierają przed klientami ogrom możliwości do kreatywnej aranżacji przestrzeni. W kolekcjach znajdziesz szeroki wybór różnorodnych szafek, półek, koszy cargo i szuflad, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc zabudowę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb oraz wymiarów i układów pomieszczenia. Dzięki planerom dostępnym na stronach sklepów meblowych możesz samodzielnie zaprojektować wymarzoną kuchnię od A do Z. Co ważne, za nowoczesną, stylową kuchnię wypełnioną meblami modułowymi zapłacisz znacznie mniej niż za zabudowę zamówioną na wymiar. Przeprowadzka do nowego mieszkania nie oznacza w tym przypadku konieczności kupna nowej zabudowy – meble kuchenne modułowe można w dowolnym momencie rozkręcić i złożyć w nowym miejscu.