Meble specjalnego użytku – kiedy potrzebna jest wysoka trwałość…

Meble specjalnego użytku – kiedy potrzebna jest wysoka trwałość…

45 views
0

Kupno mebli do mieszkania nie powinno być dla nas większym problemem – obecnie liczne sklepy stacjonarne i internetowe zaoferują nam tysiące interesujących mebli i dodatków do mieszkań. Problemem może jednak okazać się poszukiwanie mebli specjalnego użytku: wykorzystywanych w garażach, na strychach czy w piwnicach. Gdzie je znaleźć?

Regały i półki wykonywane z blachy

W przypadku garaży czy piwnic są to pomieszczenia narażone nie tylko na niskie temperatury, ale również na silne zabrudzenia. Zazwyczaj przechowujemy w nich narzędzia, samochody, nieużywane czy używane rzadko przedmioty. Istotna jest przede wszystkim trwałość systemów meblowych zastosowanych w tych pomieszczeniach. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na regały tworzone z blachy cynkowanej. W przypadku regałów półkowych możemy liczyć nie tylko na wysoką jakość, ale przede wszystkim na odporność na uszkodzenia. Blacha cynkowana odporna jest na zarysowania, wnikanie brudu, odkształcenia. Zastosowane materiały są również doskonale chronione przed wnikaniem wilgoci i powstawaniem rdzy. Zaletą regałów półkowych jest to, że samodzielnie możemy zadecydować o wysokości i rozmieszczeniu kolejnych półek. Dzięki temu możemy dopasować wysokość konkretnej półki do przechowywanych na niej przedmiotów. Regały półkowe stosowane są przede wszystkim w dużych zakładach przemysłowych czy w zakładach mechanicznych, jednak topowi producenci oferują je także na użytek przydomowy.

Jak bezpiecznie przechowywać opony?

Problem z przechowywaniem opon zamiennych jest znany każdemu właścicielowi samochodu. Położone na ziemi zajmują wiele miejsca, narażamy je również na zniszczenie. Warto zastanowić się nad regałami na opony. Są one tworzone z blachy cynkowanej, przez co są odporne na wnikanie rdzy.