Miłość z portalu randkowego

Miłość z portalu randkowego

7 views
0

W dzisiejszych czasach związki damsko-męskie to temat rzeka dla socjologów i psychologów. Dostrzegają oni, jak wiele zmienia się w tego typu układach, mówią o kryzysie rodziny i małżeństw, o tym jak wiele relacji nie przetrwa próby czasu. Chyba jeszcze nigdy nie było tak wielu dojrzałych osób, które ponownie szukają swojej szansy na miłość. Ale i młodzi nie zawsze mają z górki, nie zawsze łatwo im znaleźć sensownego partnera.

Miłość a polskie portale randkowe

Coraz więcej osób szuka zatem drugiej połówki, z naciskiem na „szuka”. Podejmują oni aktywne wysiłki, by znaleźć kogoś, kto ma podobne potrzeby stworzenia bliskiego związku. Dlatego tak wiele osób korzystających z portali randkowych w internecie otwarcie pisze o tym, że nie zależy im na zabawie i przygodach, a na zaangażowaniu i stałości. Mogłoby się wydawać, że jest inaczej, że polskie portale randkowe, zresztą tak jak i te zagraniczne, skupiają głównie ludzi szukających kogoś do łóżka. Okazuje się, że to naprawdę mylne wrażenie.

Randka z internetu

Ludziom zwyczajnie brakuje czasu na to, by szukać partnera w tradycyjny sposób, tak jak robiło się to dawniej. Osoby mocno zaangażowane w pracę zawodową, robiące karierę, nie zawsze znajdują przestrzeń na to, by wychodzić z domu w miejsca, w których można kogoś poznać. Nawet jeżeli dwa czy trzy razy w miesiącu wybiorą się do klubu czy na dyskotekę, to zbyt rzadko aby poznać kogoś sensownego. Mówi się, że jeżeli nie udało poznać się żony albo męża na studiach, potem jest już tylko trudniej. Coś w tym jest. W końcu praca to nie do końca dobre miejsce na randkowanie.

Szansa na miłość

Zatem warto dać sobie szansę na miłość i zalogować się na popularnych portalach randkowych. Oczywiście, nie chodzi o to aby całkowicie wchłonąć w ten świat, bo i tak się zdarza. Użytkownicy portalów przestają wtedy dostrzegać, że istnieje jeszcze jakiś świat obok nich, tak mocno przeżywają relacje nawiązane z osobami poznanymi w sieci. Ważne, by próbować te relacje przenosić na grunt realnego świata. W końcu nie o to chodzi, by móc flirtować przez internet z dziesiątkami osób, poznanych na różnych portalach. Jeżeli ma mieć to jakiś sens, trzeba pozwolić jakiej relacji się rozwinąć. A może ona rozwinąć się tylko i wyłącznie poza internetem. Co tam polskie portale randkowe to doskonały sposób na poznanie kogoś, później jednak trzeba wyjść z sieci do prawdziwej kawiarni czy kina.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z