Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

39 views
0

Zabieg polegający na wybieleniu zębów polega po prostu na rozjaśnieniu ich barwy. To jak często taki zabieg musi być powtarzany zależy od stopnia przebarwienia zębów.

Nakładkowe wybielanie zębów

Jedną z metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym, stomatolog pobiera odciski zębów. Na ich podstawie wykonywane są specjalne nakładki. Podczas drugiej wizyty stomatolog sprawdza czy nakładki wykonane zostały prawidłowy, tzn. czy pasują one do szczęki pacjenta. Jeśli tak jest, pacjent otrzymuje żel wybielający. W domu, przed pójściem spać, pacjent nakłada żel na nakładki, a ten następnie zakłada na zęby. Taki proces powtarzany jest przez kilka lub kilkanaście dni. Aby znaleźć gabinet stomatologiczny oferujące metodę nakładkową można w wyszukiwarce wpisać „wybielanie zębów katowice metoda nakładkowa”.

Wybielanie za pomocą lampy lub lasera

Inną metodą wybielania zębów jest wykorzystanie lampy lub lasera. Ten zabieg przeprowadzany jest tylko w gabinetach stomatologicznych. Sam zabieg może trwać od godziny do dwóch godzin. Zabieg rozpoczyna się od nałożeniu specjalnego żelu na dziąsła, który ma je chronić. Następnie na zęby nakładany jest już właściwy żel wybielający. Po jego nałożeniu zęby naświetlane są za pomocą specjalnej lampy. Używany żel w przypadku metody z wykorzystaniem lampy jest dużo silniejszy w porównaniu z tym stosowanym w metodzie nakładkowej. Dlatego też efekt uzyskuje się niemal natychmiast.

Profesjonalne zabiegi wybielania zębów

Pamiętać należy o tym, że zabiegi wybielania zębów zawsze muszą być przeprowadzane pod nadzorem stomatologa. Dotyczy to zarówno metody nakładkowej, jak i metody z wykorzystaniem lampy lub lasera. Dzięki temu pacjent ma pewność, że nie dojście do żadnych skutków ubocznych, np. w postaci podrażnienia dziąseł. To stomatolog decyduje o tym jakiego żelu i w jakich ilościach zastosować. Nie każdy gabinet stomatologiczny oferuje zabieg wybielania zębów. Dlatego warto jest to wcześniej sprawdzić.

W tym celu wystarczy w wyszukiwarce wpisać „wybielanie zębów Chorzów”. Po przeprowadzeniu zabiegu ważne jest również, aby przez ok. dwa tygodnie stosować odpowiednią dietę. Określa się ją jako białą dietę. W tym okresie nie można spożywać żadnych pokarmów oraz napojów, które mogą przebarwiać zęby. Przed udaniem się do gabinetu stomatologicznego warto jest sprawdzić jakie dokładnie zabiegi oferuje. Inne metody wybielania może bowiem oferować gabinet stomatologiczny Wybielanie Zębów Katowice, a inne metody może oferować gabinet Wybielanie Zębów Chorzów.

Uwaga do moderatora: Nie widzę w opicie zlecenia, aby klient zaznaczył, że nie chce zwrotu typu „wpisać w wyszukiwarkę”. Napisałem dla tego klienta kilkadziesiąt tekstów. Proszę nie dodawać wymagać za klienta.