Nowoczesne garnki kuchenne – jaki komplet wybrać?

Nowoczesne garnki kuchenne – jaki komplet wybrać?

50 views
0

Szukając inspiracji na nowe i smaczne dania w kuchni zazwyczaj skupiamy się na książkach kucharskich i przepisach znalezionych w sieci. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad samymi garnkami, nie zdając sobie sprawy, jak kolosalne znaczenie mają one w przypadku gotowania. Czy wiesz, że nowoczesne komplety garnków wspomogą codzienne gotowanie

Komplety garnków ze stali nierdzewnej

Wśród rekomendowanych kompletów garnków bardzo często mówi się o garnkach ze stali nierdzewnej 18/10. Takie garnki znajdziemy na stronie gerlach.pl. Komplety składają się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co bez trudu dobierzemy zestaw dopasowany do naszych potrzeb. Nowoczesne komplety garnków zaskoczą nas nie tylko funkcjonalnością, ale również pięknym designem – dużym zainteresowaniem cieszą się komplety utrzymane w żywych kolorach.

Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 zaskoczą nas przede wszystkim trwałością. Stal zabezpieczona jest przed działaniem wysokiej temperatury, odkształceniami, rdzą. W dnach nowoczesnych garnków stalowych często umieszczany jest specjalistyczny dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Zastosowanie dysków pozwala również na szybsze gotowanie, a co za tym idzie: na zmniejszenie rachunków!

Każdy garnek posiada dopasowaną pokrywkę – są one wykonywane ze szkła hartowanego, zabezpieczonego przed wysokimi temperaturami. W szkle umieszczono niewielkie odpowietrzniki, których zadaniem jest odprowadzanie nadmiernej ilości pary wodnej i zagęszczanie potraw.

Nowoczesna patelnia zawsze pod ręką

Kuchnię uzupełnijmy również o nowoczesną patelnię, najlepiej taką, której wnętrze wyścielone jest powłokami ceramicznymi. Powłoka ceramiczna pozwala na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, zmniejsza również ryzyko przypalania pokarmów.