Nowoczesne tarasy na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne tarasy na wyciągnięcie ręki

132 views
0

Szukając idealnego miejsca do odpoczynku nie musimy wyjeżdżać poza miasto czy też decydować się na kosztowne wczasy. Dzisiaj miejsce do relaksu stworzymy niewielkim nakładem sił… na własnym tarasie! Jak zaaranżować taką przestrzeń? Jakie meble wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę?

Meble, które będą zachwycać każdego dnia!

Najważniejsze na naszym tarasie będą meble – ich wybór jest naprawdę szeroki na polskim rynku. Zanim jednak zaczniemy poszukiwać najpiękniejszych kompletów musimy być świadomi, że meble na tarasie narażone będą na wiele zagrożeń, takich jak deszcz, niskie i wysokie temperatury, porywiste podmuchy wiatru. Bardzo ważne jest to, aby meble były wykonane z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród najchętniej stosowanych obecnie tworzyw wymienia się przede wszystkim aluminium – tworzywo to jest malowane proszkowo, przez co jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Dodatkowo aluminium jest względnie lekkie, przez co przenoszenie elementów mebli nie sprawi żadnego problemu.

Warto zwrócić uwagę na elementy tapicerowane. Oczywiście możliwe jest on przenoszenie i chowanie w czasie deszczu, jednak nie zawsze będziemy na miejscu, aby to zrobić. Warto wybrać meble tapicerowane tkaninami hydrofobowymi, które nie chłoną brudu czy wilgoci. Wiele z takich tkanin pokrywana jest niewielką warstwą teflonu, który także chroni strukturę poduszek czy siedzisk.

Wybieraj meble, którymi możesz dowolnie zmieniać przestrzeń!

Nowoczesne tarasy charakteryzują się możliwością stałych zmian. Takie rozwiązanie dają nam meble modułowe. Meble takie złożone są z elementów, które możemy wykorzystywać osobno, jak i łączyć je tworząc nowe rozwiązania, np. sofy narożne. Meble modułowe to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną na bieżąco zmieniać wystrój tarasu.