Okna, które dbają o nasz komfort

Nowoczesna stolarka okienna zaskakuje przemyślaną konstrukcją, tworzywami oraz zastosowanymi technologiami. Okna takie dbają o nasz komfort, ale też o estetykę budynków i ścian. Jaką stolarkę okienną wybrać, by spełniła ona nasze oczekiwania?

Okna, które chronią przed chłodem

Głównym zadaniem stolarki okiennej jest wpuszczanie do wnętrza naturalnego światła, jak i zapewnienie komfortu termicznego domownikom. Nowoczesne okna zaskoczą wykorzystanymi innowacjami, szerokim wyborem modeli. Istotne jest to, aby pamiętać, że ważne jest okno, ale także sposób jego montażu – mówią specjaliści z firmy okna.waw.pl. Źle zamontowane okna powodować będą wychładzanie pomieszczeń, spowodują obecność wilgoci, która z czasem zacznie powodować powstawanie pleśni wewnątrz pomieszczeń.

Jakie okna zaproponują nam projektanci? Wśród najchętniej i najczęściej wybieranych wymienia się okna plastikowe PCV. Posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny, świetnie izolują przed chłodem, na długi czas zachowują elegancki wygląd. Atutem jest tu również szeroka dostępność i szybki termin realizacji zamówienia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także okna drewniane – klienci cenią sobie przede wszystkim ich estetyczny wygląd. Drewno posiada nieco lepsze parametry ochrony przed hałasem, dodatkowo perfekcyjnie prezentuje się ono w konstrukcjach loftowych czy rustykalnych.

Okna niwelujące nadmiar hałasu

Hałas kojarzony jest przede wszystkim z mieszkaniami umiejscowionymi w centrach miast czy blisko węzłów komunikacyjnych. Warto wiedzieć, że długotrwały i uciążliwy hałas może powodować spadek nastroju i negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z hałasem jest wykorzystywanie okien dźwiękoszczelnych. Pozwalają one znacząco zniwelować hałas dobiegający z zewnątrz (m.in. gwar uliczny, odgłos samochodów). Okna takie skonstruowane są w sposób niezwykle przemyślane: szyby w ich przypadku są wklejane w ramę, co niebagatelnie wpływa na izolację hałasu. Dodatkowo okna takie dostępne są w szerokiej gamie modeli, co pozwala na dopasowanie modelu do konkretnych potrzeb.