Paznokcie żelowe- w domu czy w salonie?

Paznokcie żelowe- w domu czy w salonie?

555 views
0

Paznokcie żelowe dają pewność zawsze nienagannego manicure. Decydują się na nie panie, które nie mają czasu na to, by codziennie dbać o swoje paznokcie oraz nie mogą sobie pozwolić na stres związany z nagłym odpryśnięciem lakieru czy złamanym paznokciem.

Nakładanie żelu do paznokci w domu

Niejedna pani chcą nieco oszczędzić na regularnym manicure, decyduje się zakupić żel do paznokci oraz lampę i samodzielnie wykonywać swoją stylizację. Oczywiście można się tego nauczyć, jednakże pierwsze efekty mogą nie być zachęcające. Warto więc doskonalić swój warsztat, by w końcu stylizacja wyglądała jak z profesjonalnego salonu.

Trzeba jednak posiadać pewne zdolności manualne oraz cierpliwość, by samodzielnie wykonywać stylizację metodą żelową. Szczególnie trudne jest robienie tego na własnych dłoniach. Panie zdeterminowane na pewno jednak są w stanie nabrać odpowiedniej wprawy. Kosztem w takim wypadku jest wiec czas, ale także produkcji do stylizacji oraz lampa.

Stylizacja paznokci w salonie

Dzięki wizycie w salonie można mieć pewność, że żel do paznokci zostanie nałożony prawidłowo i starannie. Płytka musi zostać przygotowana a sam produkt utwardzony za pomocą dobrej lampy. Co prawda w salonie za stylizację żelową płaci się co najmniej kilkadziesiąt złotych, ale w tej cenie jest także opracowanie skórek oraz pewność tego, że za kilka dni żel do paznokci nie zacznie odpadać.

Panie w salonie są także zobowiązane do zachowania ścisłych reguł higienicznych, co nie zawsze jest możliwe w domu. Warto także pamiętać, że na przykład niewprawna ręka można podczas przygotowania płytki zbyt mocno ją spiłować. Pani w salonie zrobi to zaś z wyczuciem.

Gdzie się wybrać na stylizację żelową?

Istnieją dwa rodzaje profesjonalnych stylistek, które posiadają umiejętności oraz talent. Jedne przyjmują w salonie, inne zaś prowadzą firmę w domu. W przypadku wyboru pani, która zajmuje się nakładaniem żelu do paznokci w domu należy się jedynie upewnić, czy narzędzia są odpowiednio dezynfekowane.

Zazwyczaj w domu jest nieco taniej niż w salonie, ponieważ stylistka nie musi utrzymywać lokalu, więc może być to całkiem dobra opcja o ile są zachowane konieczne standardy odnośnie higieny i bezpieczeństwa pracy.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl